logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (21.06.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2019 / 2. pololetí

Zpravodaj Lažánek: slovo starosty a co vše se vaší obci událo za uplynulý rok 2019 najdete zde. 

Kulturní kalendář za rok 2019 zde. 

Kulturní program v Café Orator byl během roku 2019 pestrý. Během jarních a podzimních nedělních posezení v odpoledním až podvečerním čase vystoupilo několik skupin. V měsíci březnu to byly tyto hudební koncerty: Vojta platon double, Ateliér  trio, Trnůvka  jede!, Jiří Helán – vítáme jaro. V dubnu: Dorostenci ze Zbýšova, Dan Vertigo, Zia a Tailor, Dívka k rytmu zrozená. V květnu:  Science show plná pokusů,  O malé Mouí,  BZB – Banda z Braníškova. V měsíci listopadu: Cow Hill, Sextet picnic, Trnůvka Jede, Kupodivu. V prosinci: P & Kustík, Indigo quartet a Andrea Burešová, Adventní koncert komorního orchestru Arthura Nickische, Na cestě a závěr roku patřilo Předsilvestrovskému zpívání s Jirkou Helánem – Fotogalerie zde. 

Zájezd na výstavu POKLAD INKŮ a na vánoční Brno pořádal 19. prosince místní svaz seniorů.  Fotogalerie zde. 

Vánoční posezení pořádal 5. prosince pro své členy místní svaz seniorů v Lažánkách v restauraci U Oratorů. Jako hudební překvapení hrála kapela Zpěvu chtivé ženy z Veverské Bítýšky. Fotogalerie zde. 

Putování za čerty a Mikulášem pořádala 1. prosince TJ Lažánky u myslivecké chaty na Horce. Tradičně zde na děti čekalo peklo s čerty, nebe s anděly a také příjezd a nadílka od Mikuláše. Fotogalerie zde. 

Slavnostní rozsvěcování vánočního stromu se konalo 30. listopadu na návsi před OÚ. V programu vystoupili žáci naší základní školy a mladí hudebníci z Lažánek. Fotogalerie zde. 

Výsadba aleje za Ouvary se konala 26. října. Výsadbu organizovala Obec Lažánky, TJ Lažánky, z.s. a Český svaz včelařů Lažánky. V lokalitě pod Ouvary ( pod areálem zemědělského družstva Zeas.a.s) byla vysazena za spoluúčasti našich občanů lípová alej. Sázela se lípa srdčitá (Tilia cordata) a lípa velkolistá (Tilia platyphyllos Scop), na konci aleje bylo zasazeno 6 sazenic košikářských vrb (Salix viminalis). Fotogalerie zde.  

Zájezd do Mikulova a archeoskanzenu Pavlov pořádal 18. října místní svaz seniorů. Fotogalerie zde. 

ZACHRAŇUJ A BUĎ PŘIPRAVENÝ ANEB PRVNÍ POMOC PŘI OHROŽENÍ ŽIVOTA pořádal 7. října DSO Tišnovsko v místní tělocvičně. Jednalo se o akreditovanou přednášku určenou všem občanům zdarma za podpory dotačního programu JMK Zdravé municipality JMK 2019 s certifikovaným lektorem KPCR Mgr. Josefem Flekem. Fotogalerie zde. 

Bramboriádu - drakiádu pořádala 6.10. TJ Lažánky a Myslivecké sdružení Lažánky u myslivecké chaty na Horce. Přálo krásné podzimní a slunečné počasí, kterému však chyběl vítr pro létání draků. Nechybělo ale tradiční občerstvení, jako jsou výtečné bramboráky, dýňová polévka a pečené brambory v ohni.  Fotogalerie zde. 

Hasičský zájezd pořádal 28.září místní sbor dobrovolných hasičů. Na zájezdě navštívili větrný mlýn a muzeum v Rudici, ve Křtinách jeskyni Výpustek a vojenskou expozici, dále zámek Kunštát, v Olešnici muzeum historických vozidel, Vírskou přehradu, ranč U bizona a společně na zpáteční cestě povečeřeli v Kutinách u Říkotína.  Fotogalerie  zde. 

Cimbálové posezení s Majeránem pořádala 21. Září Myslivecká společnost a Obec Lažánky za místní tělocvičnou. K příjemnému poslechu a tanci vyhrávala cimbálová muzika Majerán z Blanska. Fotogalerie  zde. 

Zájezd do Slatiňan - hřebčína a do pekla v Čertovině pořádal 11. září místní svaz seniorů.  Fotogalerie zde. 

Tyjátr FEST 2019 pořádal ve dnech 6.- 8. září DSO Tišnovsko v městyse Nedvědice ( v pátek), v obci Borovník ( v sobotu) a v neděli u nás v Lažánkách za místní tělocvičnou. Jednalo se o 4. ročník kulturního festivalu amatérských divadel, hudebních, tanečních a pěveckých souborů. TyjáTr FEST u nás v Lažánkách: Fotogalerie zde 

Sportovní den - Rozloučení s prázdninami se konalo poslední prázdninovou neděli 1.září a pořádal jej oddíl lehké atletiky TJ Lažánky Rozloučení s prázdninami, tentokrát jako cyklobiatlonový závod pro děti od 1. do 8. třídy. Děti absolvovaly závodní trať sestávající z jízdy na kole, běhu lesním terénem a hodu na cíl. Všichni zúčastnění byli náležitě odměněni. Fotogalerie zde. 

Vycházku na hrad Veveří pořádal 29. srpna místní svaz seniorů  spojenou s projížďkou na parníku.  Fotogalerie zde. 

Rozloučení s létem pořádal 25. srpna pro své členy místní svaz seniorů u myslivecké chaty na Horce. Posezení se konalo s tradiční soutěží házením válečkem na panáka. Fotogalerie zde. 

Letní soustředění mažoretek proběhlo 19.-23. srpna v krásném prostředí areálu Šafránkův mlýn u Drahonína. 30 děvčat si užilo týden plný sportu a tance za pěkného počasí.  Fotogalerie zde. 

Letní tábor pro děti pořádala 29. června - 6.července TJ Lažánky ve Skryjích. Fotogalerie zde.

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky