logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (23.05.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2010

Předsilvestrovské posezení pořádal 30.prosince Svaz důchoců Lažánky na hotelu Vyhlídka. Vyhrávala hudba p. Kozelky a nechybělo občerstvení a bohatá tombola.

Tradiční vánoční turnaj ve stolním tenise pořádal 26. prosince oddíl stolního tenisu Lažánky. Výsledky najdete zde.

Živý Betlém pořádala již tradičně 25. prosince Ochotnická scéna Lažánky na malém hřišti. Více prozradí Fotogalerie zde.

Vánoční jarmark v restauraci u Oratorů pořádalo 18.-19. prosince Občanské sdružení PRÁH. Jarmark vlastnoručně vyrobených textilních hraček  aj. výrobků lidmi ze  sdružení Práh, které pomáhá lidem s psychotickým onemocněním z Brna a okolí.

Vánoční besídka v ZŠ byla pořádána 17. prosince. Žáci vystoupily s krásně nastudovaným vánočním programem. Fotogalerie zde.

 

Vánoční besídku v MŠ: pořádala 14. prosince místní MŠ pro děti a jejich rodiče - velmi pěkně připravené. Fotogaleie zde.

Poslední leč pořádalo 11. prosince Myslivecké sdružení Lažánky na hotelu Vyhlídka.  

2. dětský vánoční jarmark pořádala 10. prosince ZŠ Lažánky. Prodejem škola získala prostředky na nové hračky a  pomůcky do školní družiny. Fotogalerie zde.

 

Mikulášské vyučování  měli 6. prosince žáci naší ZŠ a toto vyučování se zde stalo krásnou tradicí. Fotogalerie zde.

Svatomartinský lampionový průvod uspořádala tradičně 11. listopadu ZŠ v Lažánkách, letos bylo zakončení ve dvorním traktu hotelu Vyhlídka. Fotogalerie zde.

Den dýní (2. ročník) uspořádala 26. října MŠ Lažánky pro své děti a jejich rodiče - velmi pěkné. Fotogalerie zde. 

Druhý ročník Hubertovy jízdy uspořádali 23. října místní koňáci na závěr jezdecké sezony. Koňská spřežení a jezdci na koních se symbolicky vydaávají na poslední jízdu kolem Lažánek. Fotogalerie zde.

Sbírání jablek v sadu se tradičně zúčastňuje naše ZŠ se svými žáčky. Letos to bylo 14. října. Fotogalerie zde.

Zájezd do Znojma, na hrad Bítov a na vodní mlýn ve Slupi uspořádal 1. října místní svaz důchodců. Fotogalerie zde. 

Špalíček pohádek - vystoupení (22. října) žáků 1. a 2. roč. naší ZŠ na besídce pro Svaz důchodců Lažánky ke Dni seniorů. Fotogalerie zde.

 

Výstavu ovoce a zeleniny popoprvé pořádala 25. a 26. září ZŠ Lažánky - úspěšněa zdařile. Fotogalerie zde. 

Babské krojované hody pořádal 18. a 19. září oddíl SPV Lažánky ve spolupráci s obcí Lažánky. Zúčastnilo se 70 žen a 16 malých děvčat. Fotogalerie zde.

Základní celorepublikové soutěže Svazu amatérských mažoretek se 18. září zúčastnily naše mažoretky v Ivančicích. V kategorii kadetek: 4.místo a postup do finále 2011. V kategorii seniorek s rekvizitami: postup do finále +nejvíce bodů. Fotogalerie zde.

Naše krojované ženy se zúčastnily 4. září Slavnosti dechových hudeb ve Svitavách - měly velký úspěch. Fotogalerie zde.

Hurá po prázdninách do školy - letos v ZŠ v Lažánkách do školních lavic zasedlo 7 prvňáčků. Z Lažánek to jsou: Adélka Helánová, Michal Nečas, Oliver Gotz, Martin Mihula. Fotogalerie zde.

Memoriál Ladislav Pokorného pořádal 6. srpna oddíl kopané na fotbalové hřišti v Chrástkách.

 

Zájezd do Jižních Čech uspořádalo 27.července Místní sdružení důchodců. Navštívili hrad Zvíkov a zámek Orlík. Fotogalerie zde.

Letní tábor Křížem krážem světadíly uspořádal oddíl SPV ve dnech 17 -24. 7. na Šafránkově mlýně. Zúčastnilo se 31 dětí. Více v bohaté Fotogalerii zde.

Oprava hasičské zbrojnice byla zahájena již v roce 2009 a v roce 2010 byla tato generální oprava ukončena. Fotodokumentace zde. 

Poslední zvonění - konec školního roku 2009/2010 v naší ZŠ zachycuje malá fotogalerie zde.

1. svaté přijímání se konalo 26. června.Přistoupilo celkem 9 dětí, Lažánek 5: Markéta Nečasová, Denisa Mičánková, Eva  Jebáčková,  Adam Crhák, Marek Včelák. Fotogalerie zde.

Rozloučení s budoucími prvňáčky  22. června se na besídce MŠ Lažánky rozloučila s budoucími prvňáčky: Adélka Helánová, Martin Mihula, Michal Nečas, Petr Račanský a Ivonka Zavřelová (z Braníškova). Fotogalerie zde.

Taneční kroužek v místní MŠ děti velmi rády navštěvovaly a na taneční besídce rády ukázaly rodičům i prarodičům, co vše se zde naučily. Fotogalerie zde.

Lažanské mažoretky se zúčastnily 27. června přehlídky mažoretek v Letovicích. V konkurenci  dvaceti oddílů se neztratily - patřily k nejlepším. Fotogalerie zde. 

Dětské hasičské odpoledne uspořádal 26. června místní sbor hasičů na hřišti v Chrástkách. Fotogalerie zde.

 

Dětské sportovní odpoledne uspořádal 20. června  oddíl SPV Lažánky na hřišti v Chrástkách.  Fotogalerie zde.

 

Vítání občánků bylo 9. května a vítaly se  děti z r. 2009: Žalkovská Barbora, Mašek Ondřej, Štulpová Veronika, Sova Ondřej a Montágová Karolína. Fotogalerie zde.

 

Zájezd do Telče uspořádal 7. května Svaz důchodců Lažánky a navštívili též i  Slavonice a hrad Roštejn Fotogalerie zde.

 

Pálení čarodějnice  tradičně spořádalo 30. dubna Myslivecké sdružení Lažánky na Horce.

Ukázku bitvy z 30.leté války z let 1618-48 předvedla v naší obci 24. dubna  brněnská skupina Santa Lacerta se šumperskou SHŠ Magna Moravina. Fotogalerie zde. 

Sportovní akademii uspořádal 25. dubna oddíl SPV Lažánky. Zúčastnilo se 9 místních složek a hosté. Fotogalerie zde.

 

Velikonoční turnaj ve stolním tenise (tradiční akce) se konal 11. dubna - pořádal oddíl stolního tenisu Lažánky.

 

1. školní kalendář 4/2010 ? 3/2011 vyšel 1. dubna: práce žáků 3. a 4. ročníku naší ZŠ. Vybrané práce dětí naší ZŠ získaly 1.místa v mezinárodní výtvarné soutěži ?Z truhly našich prababiček?. Pět děl bylo zařazeno do reprezentativní výstavy v Praze. Fotogalerie zde.

Noc s Andersenem pořádala 26.března pro žáky naše ZŠ. Nechyběly zábavné úkoly, hudební hádanky, písničky a noční hledání pokladu. Program završilo přenocování dětí v budově ZŠ. Fotogalerie zde.

1. místo v krajském kole pohybových skladeb získaly 25.března děti z naší ZŠ. Účastnili se této krajské soutěže se skladbou "deštníky". Fotogalerie zde.

Seniorské posezení k MDŽ pořádal  12. března v restauraci u Oratorů Svaz důchodců Lažánky. Fotogalerie zde.

Na krmení zvířátek se vydala 17. února ZŠ Lažánky s  žáky  do lesa. Děti na bobech dovezly ke krmelcům vše, co nasušily a přichystaly. Fotogalerie zde.

Dětský maškarní karneval pořádal 14. února oddíl SPV Lažánky. Odměnou všem maskám byl malý balíček sladkostí a kdo měl štěstí i nějaká ta výhra v tombole. Fotogalerie zde.

 

Ostatky 13. února pořádal oddíl SPV Lažánky a tradičně nepostrádaly na veselosti, především na večerní ostatkové zábavě. Fotogalerie zde.

Plesová sezona v naší obci: byly uspořádány tři plesy - hasičský, myslivecký a sportovní. Fotogalerie zde.  

Tříkrálová sbírka proběhla v naší obci 10.ledna a malí koledníci vybrali 23 920,- Kč. Fotogalerie zde.

Tříkrálové vyučování měli  6. ledna žáci ze ZŠ Lažánky a po naší obci  přáli štěstí a zdraví do nového roku. Fotogalerie zde.

 

Zpravodaje a informační letáky za rok 2010 vydané Obcí Lažánky našim občanům najdete zde.      

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky