logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (23.05.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2004

...prosíme občany o další fotodokumentaci z roku 2004

Ovečka zatoulaná ? 26. prosince : vánoční muzikál s betlémským příběhem nastudovalo farní společenství Sluníčko a vystoupilo v něm 28 dětí z naší farnosti. Bylo to první muzikálové nastudování, scénář i kostýmy byly vlastní a vystoupení mělo obrovský úspěch. Proto jej děti zopakovaly ještě jednou o těchto vánočních svátcích a vystoupily s ním ve Vev.Bítýšce, kde také sklidily velký potlesk. Muzikál byl poslechově zpracován a vydán na CD. Více prozradí fotodokumentace zde.

Mikulášskou besídku uspořádalo pro děti Farnost Lažánky s farním společenstvím dětí a mládeže Sluníčko. Na faře nejprve čekaly na děti hry a samozřejmě sladké odměny, poté v místním kostele místo dětské mikulášské mše svaté velké překvapení - scénka z večerníčku o Trautenberkovi, kde si zahrál i náš pan farář ThLic. Marek Hlávka jednu z hlavních postav Kubu. Poté přišel do kostela Biskup mikuláš s bohatou nadílkou. Nadílka byla tradičně financována půl na půl - farnost a rodiče. Více prozradí fotodokumentace zde.

Babské hody: 11.- 12.  září uspořádal SPV Lažánky. Do kroje se vypravilo kolem 70 žen a dívek a doprovázela je symbolicky policejní hlídka v historických uniformách, která zajišťovala a dohlížela na bezpečnost této akce ? především při obchůzkách po vesnici. Více prozradí fotodokumentace zde.

 

Pohledy na zvony, do věže a z  věže našeho kostela byly pořízeny v měsíci srpnu a mnozí z našich občanů tyto pohledy dosud nepoznali. Najdete je ve fotogalerii zde.

 

Koncert Sluníčko 2004: 24. června pěvecký sbor Sluníčko vystoupil v našem kostele se svým prvním koncertem písní a potěšil všechny přítomné. Písně byly zpracovány a vydány na CD. Fotodokumentace zde.

  

První svaté přijímání: 20. června se v našem kostele konalo první Svaté přijímání dětí z našich  farností Lažánek a Maršova. K prvnímu sv. přijímání z Lažánek přistoupily tyto děti: Terezka Davidová, Lenka Jebáčková, Veronika Kadlecová, Hana Vodová, Štěpán Jebáček, Pavel Chlubný a Antonín Šebetovský. Během roku je připravoval náš pan farář ThLic. Marek Hlávka. Více prozradí fotodokumentace zde.

 

Rekonstrukce obecní knihovny byla zahájena koncem měsíce dubna a v místní knihovně došlo k výměně oken, vchodových dveří, zazdění oken ze severní strany (od fary) a k nové omítce. Této rekonstrukci předcházela již částečná rekonstrukce v roce 1999, kdy byla srovnána předzahrádka, která v minulých létech sloužila jako školní zahrada pro místní žáky. Fotodokumentace zde.

 

Tělovýchovnou akademii uspořádal SPV Lažánky 25. dubna v naší tělocvičně. Zúčastnilo se jí téměř 110 cvičenců a cvičenek. Fotodokumentace zde.

 

Ostatky se konaly v naší obci 21. února a zúčastnilo se jich mnoho masek jak v průvodu přes vesnici, tak i na večerní ostatkové zábavě, na které nechybělo ani tradiční pochovávání basy. Fotodokumentace zde

 

Zpravodaje a informační letáky za rok 2004 vydané Obcí Lažánky našim občanům najdete zde.   .

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky