logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (13.06.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2013

Prosinec -  předvánoční náves místo sněhu zdobila jen námraza a vánoční svátky jen bláto. Fotogalerie zde.

 

14. - 22. prosince byly 3 lažanské betlémy vystavovány na výstavě betlémů "Tišnovsko a betlémy" v Předklášteří: betlém březový vyrobený v roce 2006 žáky ZŠ před OÚ na náves, dále betlém školní keramický vyrobený žáky v roce 2000 a dále betlém lidový, přírodní z lýka původně vyrobený p. Petrášovou v roce 1996 do místního kostela, v roce 2012 byl tento betlém nahrazen jiným. Fotogalerie zde.

 

19. prosince pořádal pro své členy svaz důchodců Přátelské posezení ke konci roku v restauraci U Oratorů. Fotogalerie zde.

 

12. prosince pořádal svaz důchodců Zájezd do vánočního Brna. Senioři navštívili Antropos výstavu fotografií " Dobrodružná Afrika" a výstavu obrazů Zdeňka Buriana, poté vánoční trhy v centru města a nákupní centrum Globus. Fotogalerie zde.

 

12. prosince pořádala na hotelu Vyhlídka naše základní škola Vánoční besídku pro rodiče a veřejnost. Fotogalerie zde.  

 

6. prosince pořádala pro své žáky a rodiče naše základní škola Adventní besídku s výtvarnou dílnou. Současně probíhal i jarmark žákovských výrobků. Fotogalerie zde.

 

5. prosince proběhlo v naší ZŠ tradiční Mikulášské vyučování. Fotogalerie zde.

 

1. prosince pořádal oddíl SPV a myslivecká společnost Lažánky Putování za čerty a Mikulášem na Horce. Na děti zde čekalo peklo s čerty, Mikuláš s anděly a nadílkou. Nechybělo teplé občerstvení a příjemné posezení ve venkovním stanu vyhřívaném tepelnými lampami. Fotogalerie zde.

 

11. listopadu pořádala naše škola tradiční Svatomartinský lampionový průvod. Fotogalerie zde.

 

7. listopadu zorganizovala naše škola sázení stromků v rámci výuky Lesní balíček. Žáci zasadili 54 doubků v lokalitě pod Petrovem. Fotogalerie zde.

 

25. října se žáci naší ZŠ zúčastnili besedy s místními členy SDH v hasičské zbrojnici. Fotogalerie zde.

 

9. října se žáci naší školy podíleli na sběru padaných jablíček v sadu ZEASu. Fotogalerie zde.

 

26. září se hrál za místní tělocvičnou IV.ročník v NOHEJBALU o pohár starosty. Fotogalerie zde.

11. září pořádal svaz důchodců Zájezd do Bratislavy a Gabčíkova, kde naše seniory provázel lažanský rodák pan J. Zavřel. Fotogalerie zde.

1. září pořádal oddíl SPV Lažánky Sportovní odpoledne pro děti na ukončení prázdnin na fotbalovém hřišti v Chrástkách. Fotogalerie zde.

 

25. srpna pořádal svaz důchodců Posezení na Horce k zakončení léta. Fotogalerie zde.

 

28. června zaznělo 5 žákům 4. třídy poslední zvonění v naší škole, ti po prázdninách zasednou do lavic 5. třídy v ZŠ ve Vev. Bítýšce a v Deblíně. Současně byli žáci 1. - 4. ročníku odměněni za sběr bylin a za domácí četbu knih. Fotogalerie zde.

 

29. června pořádal místní hasičský sbor Dětský hasičský den na fotbalovém hřišti v Chrástkách. Fotogalerie zde.

 18. června pořádal svaz důchodců Zájezd do Kroměříže. Fotogalerie zde. 

15. června pořádala myslivecká společnost u myslivecké chaty na Horce Cimbálové posezení, kde vyhrávala cimbálová kapela Kyničan z Moravských Kninic. Fotogalerie zde. 

25. - 26. května se konaly v naší obci na slavnost Nejsvětější Trojice krojované hody. Do krojů se vydalo 88 krojovaných, vyhrávala Bítešská kapela p. Božka.Fotogalerie zde.

13. června se naše škola zúčastnila soutěže Čarovné barvy země. Žáci 1. a 2. ročníku obsadili 2., 4. a 5. místo.

5. června se naše škola zúčastnila exkurze Orbis Pictus Play v Brně na Špilberku, kde se žáci mohli přímo zapojit do stavebnicových realizací.Fotogalerie zde.

12. května pořádal svaz důchodců Jarní vycházku do Vev. Bítýšky přes Plechotín a údolí Bílého potoka až do Vev. Bítýšky. Fotogalerie zde.

 

12. května se konalo vítání 8 občánků narozených v roce 2012 : Baláž Dominik, Sovová Žofie, Montág Antonín, Sova Filip, Červinka Přemysl, Mašková Eliška, Sovová Tereza a Slámová Kristýna. Fotogalerie zde.

 

30. dubna pořádalo myslivecké sdružení tradiční Pálení čarodějnice na Horce.Fotogalerie zde.

 

28. dubna pořádal oddíl SPV Lažánky Tělovýchovnou akademii, kde vystoupilo 11 místních složek. Fotogalerie zde. 

 

21. dubna vystoupilo v restauraci U Oratoru hudební divadlo z Brna CYRANOVY BOTY. Fotogalerie zde.

 

20. dubna se lažánecké mažoretky zúčastnily celostátní soutěže O Litovelský pohárek, kde soutěžilo 30 týmů z ČR, nejstarší tým mažoretek seniorek se umístil na 4. místě. Fotogalerie zde. 

 

11. dubna pořádal svaz důchodců Zájezd do Vizovic, Zlína a Skřítek.Ve Vizovicích navštívili dílnu a prodejnu vizovického pečiva, dále palírnu Rudolf Jelínek, ve Zlíně sbírku starých automobilů a motocyklů fy. Samohýl a ve Střílkách unikátní barokní hřbitov. Fotogalerie zde.

 

Z noci 5. na 6. dubna proběhla v budově ZŠ Noc s Andersenem, zúčastnilo se jí 26 žáků a v programu se zabývali ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Fotogalerie zde.

 

V dubnu 2013 začala výstavba nové kanalizace a čističky odpadních vod (ČOV) v naší obci. Její aktuální výstavba je v této Fotogalerii zde.

 

27. března se žáci výtvarného kroužku naší školy zúčastnili slavnostního vyhlášení soutěže KNIHA MOJE VELIČENSTVO v Babicích nad Svitavou a obsadili 1. 2. místa s pracemi: Trpasličí školní rok a Koho potkám u krmítka? Fotogalerie zde.

22. března pořádala naše škola Jarní posezení - žákovskou besídku s výtvarnou dílnou. Foto zde.

14. března posezení k MDŽ pořádal místní svaz důchodců v restauraci U Oratorů, kde s kratičkým programem vystoupili žáci 3. a 4. ročníku naší školy a hudba p. Kozelky.Fotogelarie zde.

9. února pořádal oddíl SPV Lažánky Ostatky s tradičním zvaním po vesnici, večerní zábavou a pochováváním basy. Na zábavě vystoupila letos 1. rokem i lažanská omladina a po ní následovalo již 8.rokem vystoupení lažanské "ostatkové" skupiny. Fotogalerie zde.

29. ledna - Bruslení v Holasicích: žáci 3. a 4. naší školy byli pozváni k bruslení na soukromý rybníček rodiny Jebáčkové do Holasic. Fotogalerie zde.

17. ledna pořádala naše škola tradiční Krmení zvířátek v lese. Fotogalerie zde.

V lednu a únoru byly v naší obci pořádány tradiční 3 plesy: Myslivecký, Hasičský a Sportovní. Fotogalerie zde. 

Zpravodaje a informační letáky za rok 2013 vydané Obcí Lažánky našim občanům najdete zde. 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky