logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hotel, restaurace Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2019 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (23.05.2019) ...

Aktuálně bylo doplněno nebo upraveno: (05.03.2018) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

prodej dřeva Prodej dřeva:  Obec Lažánky nabízí na prodej palivové dříví za 450Kč/m3. Zájemci nechť se hlásí na obecním úřadě.


Nabídka práce

Nabídka práce:  Charita Tišnov nabízí práci (zveřejněno 13.5.2019):

...pozice zdravotní sestry Charitní ošetřovatelské služby...zde. 

...pozice zdravotní sestry Domácí hospicové služby...zde.  

Nabídka práce:  Likov - Kuřim práci (zveřejněno 21.5.2019): 

...obsluha výrobní linky...zde.   

Nabídka práce:  Domov sv. Alžběty - Žernůvka (zveřejněno 23.5.2019): 

...sociální pracovnice/pracovník.....zde.    

...pečovatelka, všeobecná sestra, zdravotnický asistent.....zde.     


FS informujeFinanční správa informuje: Informační letáky pro poplatníky daně z nemovitých věcí:

- Info k zprístupnění hromadného předpisného seznamu....najdete zde.

- Info k  zasílání složenek pro platby....najdete zde.


Obec LažánkyDŮLEŽITÉ UPOZORNŇENÍ: Vážení spoluobčané, 

již jste byli  informováni o záměru společnosti E-ON o kabelizaci části rozvodů NN v naší obci - hlavní průtah obcí od Maršova na Vev. Bítýšku, náves a ulice kolem hasičské zbrojnice a obchodu až po mateřskou školku. K realizaci by mělo dojít v průběhu příštího roku. Od jara až do podzimu letošního roku Vás budou proto kontaktovat pracovníci fy. ELQA, která zpracovává projekt, stavbu bude realizovat a projednávat navrhovaný způsob připojení vašich nemovitostí k novému rozvodu  NN v naší obci.


100LET tj lAŽÁNKYBěhem května (v pracovních dnech) je možné shlédnout VÝSTAVU KE 100.VÝROČÍ ZALOŽENÍ TJ LAŽÁNKY v prostorách průjedu OÚ.  


Krojované hody Termíny nácviků na krojované : (budou ve dnech 15. a 16. června 2019) pořádá  Krojovaná chasa v místní tělocvičně: 

  

V pátek 24.5. v 18,30 hod.: nejmenší děti - mateřská školka  

V pátek 24.5. v 19,00 hod.:  prostřední + chasa


odečty vodoměrů Ve dnech 20.-25. května  se budou v naší obci provádět odečty vodoměrů. Stavy vodoměrů je možné ponechat na lístečku u dveří na viditelném místě. (p. Buček tel. 603555296)


zelenina juvitaVe čtvrtek 23.května od 9:20 do 9:40 hod. bude Zelenina JUVITA   u prodejny potravin prodávat: jahody, konzumní brambory, slovenská rajčata, papriku, okurky, kedlubny, salát, ředkvičky, jablka, cibuli, česnek, žampiony, hlívu ústřičnou, další ovoce a zeleninu, med a olejové svíčky. Řidič přijímá objednávky na telefonním čísle: Tel.777 897 272 . Juvita s.r.o., Boršice u Blatnice 20, 687 63, IČO: 06346529 


Restaurace Orator V neděli 26.května v 17,00 hod.  zve restaurace Orator na POHÁDKOVÝ KVĚTEN, s pohádkou O Ježibabce z perníkové chaloupky a O červené řepě - vystoupí BZB ? Banda z Braníškova.  Více na plakátu zde. 


ordinaceVe středu 29.května. nebude MUDr. Štětková ordinovat z důvodu dovolené. Pouze akutní případy ošetří MUDr. Vildomcová ve Veverské Bítýšce. 


prodej kuřicVe středu 29.května v 11,10 hod. bude DRŮBEŽÁRNA MÍROVKA Svoboda-Havel u OÚ prodávat  kuřice stáří 18-24 týdnů za 180-205 Kč/ks:

ISA BROWN –  HNĚDÉ
MORAVIA BSL – ČERNÉ
DEKLB WHITE – BÍLÉ
a rozkrmené krůty BIG 6, stáří 11 týdnů za 330,-Kč/ks
Dále  prodej  kohoutů,  vitamínů,  krmných  směsí  pro  drůbež  a králíky.

Informace a objednávky na tel.: 777 98 99 78, www.drubezarnamirovka.cz,, e-mail: drubezarna.mirovka@seznam.cz  


el.energie Ve čtvrtek 30.května od 7,30 - 9,15 hod.  bude přerušena dodávka el. energie v osadě Holasice.   


maso BlažoviceVe středu 5.června ve 12,45 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY.

D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464   


krojované hodyO víkendu 15. a 16. června  zve Krojovaná chasa Lažánky z.s. na KROJOVANÉ HODY, které se konají na slavnost Nejsvětější Trojice, které je zasvěcený nás kostel v Lažánkách. K poslechu a tanci hraje dechová hudba Šardičanka.

V sobotu 15. června : 

od 10,00 hod.zvaní krojovaných po vesnici
od 20,00 hod. hod. hodová krojovaná zábava za tělocvičnou (za nepříznivého počasí v tělocvičně). 


V neděli 16. června: 

v 10,30 hod. hodová mše v kostele
od 14,00 hod.průvod obcí ke stárkám, zakončení hodovou zábavou za tělocvičnou (za nepříznivého počasí v tělocvičně). 


Charita V sobotu 15. června  zve Diecézní charita Brno charitní pouť do Rajhradu. Autobusem bude přesun z Tišnova do Brna k Olympii a odtud pěšky do Rajhradu cca 6 km většinou po cyklostezkách. Kdo by potřeboval, může se do Rajhradu svézt i autobusem, ten tam bude čekat. Po mši svaté bude možnost potkat se s otcem biskupem. Každá z oblastí si připraví nějaký program pro děti, bude připravené občerstvení. Měla by být možnost prohlídky kláštera v Rajhradě a návštěva záchranné stanice dravých ptáků. Na zpáteční cestě se plánuje prohlídka kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích. Autobus poté převeze poutníky zpět do Tišnova. Dopravu hradí OCH Tišnov, případné vstupné si hradí každý sám. V případě zájmu se hlaste na Oblastní charita Tišnov, Ráboňova 116, 666 01 Tišnov, mobil: 731 136 197. Plakát zde. 


el.energie V pondělí 24. června od 7,30 - 12,00 hod.  bude přerušena dodávka el. energie v celé obci Lažánek a dále na trafostanicích ZD (zemědělské družstvo) a lom.  


nabídka práceNabídka práce

- brigáda: nabídka brigády u nás v Lažánkách......více na letáčku zde.  (inzerce z 8.4.2019)

- údržbář: nabídka hl. prac. poměru Domov sv. Alžběty......více na letáčku zde.  (inzerce z 12.4.2019)


Senior Sen DeblínSenior Sen Deblín: Pracovníci v přímé obslužné péči poskytují klientům terénní péči, pomáhají se základní péčí jako ?pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a poskytujeme základní sociální poradenství?. Zájem je především o dovoz obědů, který zatím vysoce převyšuje zájem o ostatní úkony služby. Svým uživatelům v případě zájmu a potřeby za poplatek zapůjčujeme i kompenzační pomůcky:  chodítko, invalidní vozíček, WC křeslo. Oblíbené je využívání nabízených společenských a kulturních akcí pořádaných Chráněným bydlením Deblín jako jsou např. koncerty, opékání špekáčků a různé výlety.

V případě zájmu, neváhejte rosím kontaktovat: Petra Bučková, vedoucí domu a služby, Senior Sen Deblín, Deblín 300, 664 75 Deblín, e-mail: seniorsen.info@seznam.czwww.seniorsen.cz, Tel.: 739 101 360  


TIC BrnoTuristické informace - Jarní tématické procházky v Brně: TIC BRNO ve spolupráci s profesionály z Asociace průvodců ČR přináší výkvět nejoblíbenějších i zcela nově vyrašených okruhů, bez nichž by letošní jaro nebylo úplné. Nazujte vycházkovou obuv, nabijte foťák, nasaďte sluneční brýle a vydejte se na procházku, při níž poznáte Brno z nové perspektivy. Více informací a podrbněji na plakátu zde. 


Policie ČR Krajské ředitelství policie JMK:  hledá posily - nové příslušníky.......podrobněji zde.

Dále nabízí možnost účastnit se Workshopu "Policistou na zkoušku"....podrobněji zde.  


Nabídka práceNabídka práce: Domov sv. Alžběty - domov pro seniory Žernůvka přijme na hlavní pracovní poměr pracovnici / pracovníka přímé obslužné péče do nepřetržitého provozu.  Informace: tel. 549 411 526, klapka 120 nebo 736 274 980. Životopisy zasílat na email: vrchni@dosa.cz


pošta Nabídka práce: Pošta Veverská Bítýška přijme pracovníka přepážky na zkrácený úvazek 6,5 hoddenně. Středoškolské vzdělání není podmínkou. Požaduje se hbitost a šikovnost. V případě zájmu osobní domluva s  vedoucí pošty ve Veverské Bítýšce.


Nabídka práceNabídka práce: KOVO, výrobní družstvo Veverská Bítýška přijme:

- zaměstnance na montáž a balení školního nábytku, reklamních stojanů apod. Práce nenáročná, vhodná pro ženy, studenty či pracující důchodce.

svářeče, zámečníky a stolaře, možno i na zaučení - práce na jednosměnný ranní provoz - plný i zkrácený pracovní poměr, i brigádně na dohodu.

Pracoviště Veverská Bítýška, Na Bílém potoce 294, kontakt na tel. čísle 604 294 234 nebo osobně od 6 do 15 hod.  


 

tuky a oleje Upozornění: za budovou ZŠ a v osadě Holasice jsou umístěné sběrné černé plastové popelnice o objemu 240 l určené pro sběr použitého kuchyňského oleje a tuků.  Do těchto popelnic se odkládá pouze použitý kuchyňský olej a tuk, který po vychladnutí  se naleje trychtířem přes sítko do běžné PET lahve a řádně uzavře. Nepatří sem žádné technické oleje, maziva a kapaliny! Svoz zajišťuje dle potřeby firma Fritex.s.r.o. Vladislav. 


Cvičební rozvrhCvičební rozvrh v místní tělocvičně  ...najdete zde. 


Kotlíková dotaceKotlíkové dotace: KÚ JMK oznamuje:  v rámci dotačního programu Jihomoravského kraje tzv. kotlíkových dotací byla prodloužena výzva k předkládání žádostí o dotaci do 31.03.2019 (projekt ?Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II?). Od roku 2022 budou moci být v provozu pouze kotle na tuhá paliva, které splňují minimálně 3. emisní třídu (zpravidla se jedná o kotle s datem výroby po roce 2000). Pokud tyto kotle nebudou vyměněny, dojde k porušení Zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 a hrozí uložení pokuty ve výši až 50.000 Kč.  

- Dotační program...zde.

- Kotlíková dotace  - leták....zde

- Seznam zvýhodněných měst a obcí....zde.   


VAS.a.s. Informace: Vodárenská akciová společnost, a.s. informuje zákazníky....více zde. 


 

DSO Tišnovsko Informační zpravodaj DSO Tišnvsko 5/2018:   najdete zde 


Nabídka práceNabídka práce: Společnost ČSAD Hodonín a.s. ohlašuje volná pracovní místa na pozici skladník, řidič. Nabízí náborový příspěvek v hodnotě 20.000,- Kč, dále jistotu slušného měsíčního výdělku a spoustu zaměstnaneckých benefitů. Požaduje především schopnost vykonávat fyzickou práci. Místo výkonu práce: Šlapanice u Brna. V případě zájmu zašlete svůj životopis na e-mail: kariera@csad.com nebo volejte na 602 405 660. (srpen/2018) Nálezy: Byla nalezena (na počátku prázdnin 2018) dětská peněženka s malou finanční hotovostí. K vyzvednutí je na přepážce OÚ u nás v Lažánkách.


CharitaNabídka zaměstnání:  pracovní místo na zdravotní sestru pro Domácí hospicovou péči....podrobněji zde. 


DiatzníkÚstav zemědělské ekonomiky a informací jménem Ministerstva zemědělství žádá občany o vyplnění dotazníku týkající se "Plánování v oblasti vod". Dotazník zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Dotazník pro občany: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYO4pg8Y5LVWlx4x  D2vesO1kWAg5rS5ZiQya-M6u1ojWIAJw/viewform 

Ústav zemědělské ekonomiky a informací, Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2  

 
  Vodné a stočnéSvazek VaK Tišnovsko:Kalkulace vodného a stočného za rok 2017...najdete zde. 


 


Eko-kom EKO-KOM a.s.: .Osvědčení o úspoře emisí za rok 2016 za Obec Lažánky....najdete zde. 


 

 

 

EUInformace Projekt na podporu neformálních pečujících - Umím a pečuji - projekt je zaměřen na podporu neformálních pečujících tedy těch, kteří se starají v domácích podmínkách o blízkého s postižením

- informace k projektu a termíny.... zde. -  leták k projektu..... zde. 


KnihovnaInformace on-line katalog knihovny v Lažánkách najdete na webových stránkách Lažánek v pravo v sekci Knihovna a dočasně nyní i zde : ON-LINE katalog...zde.  

Charita Brno textil Informace pro občany: v naší obci za budovou školy byl umístěn velký kontejner na textil od Charity Brno, zde je možné během roku odkládat čistý a zabalený popř. svázaný textil.

IDS JMKPro občany: Zjednodušené jízdní řády k tisku na rok 2016/2017 k tisku.... najdete zde. 


 

VAS.a.sUpozornění: Kalkulaci stočného a vodného pro rok 2017 najdete zde.  

Senior SenPro seniory:společnost Senior Sen s.r.o. se sídlem v Deblíně, která poskytuje registrované sociální služby otevřela podpůrnou službu, a to půjčovnu kompezačních pomůcek.   
Půjčovna pomůcek je určena všem, kteří potřebují nějakou pomůcku využít; rodinným příslušníkům k usnadnění péče o jejich blízké v domácím prostředí, seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem po úrazech...více zde na letáčku. 

Senior SenInformace: Pečovatelská služba Deblín - potřebujete péči pro své blízké...více zde. 


 

historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 Osvědčení o úspoře emisí najdete zde. 


 Cetrifikát o environmentální úspoře najdete zde. 


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky