logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2023 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (27.01.2023) ...

KORONAVIRUS - aktuálně (13.10.2020) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

Nabídka práce Nabídka práce:  .Bioster a.s. nabízí volné pracovní místo na pozici Techni výroby...podrobněji zde. (inzerce ze dne 9.1.2023)


StVS Ptačí chřipka: Státní veterinární správa -nařízení zde.   


ordinace Od 1. ledna 2023: Praktická lékařka Mudr. Vl.Štětková oznamuje změnu ordinační doby:

PO - PÁ     7,00 - 13,00                     ST            10,30 - 18,00

 prodejna potravin Až do odvolání: bude prodejna potravin otevřena
       ve ST a v PÁ: pouze od 7,00 - 10,30 hod.  
       v ostatní dny:  dny beze změny 

FS Od 2. ledna: Finanční úřad pro Jihomoravský kraj zveřejňuje telefonní čísla, na kterých Vám nabízí informace a pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí tak, abyste šetřili čas a nemuseli podstupovat nepohodlí....více na letáčku 1 zde a na letáčku 2 zde. 


Tříkrálová sbírka 2023Ve Tříkrálové sbírce bylo v Lažánkách a v Holasicích vybráno celkem 41 130,-Kč (v Holasicích 4 350,-Kč a po Lažánkách 36 780,- Kč). 

Všem, kteří přispěli a pomáhali s organizací sbírky u nás děkujeme. Celý výtěžek putuje na Oblastní charitu Tišnov. 

Nová zelená úsporám light Nová zelená úsporám light. Více informací:

S žádostí o dotaci nabízí pomoc  MAS Brána Vysočiny:

MAS Brána Vysočiny, z.s. Ing. Petr Šústal sustal@masbranavysociny.cz  tel. 704426282 

MAS Brána Vysočiny, z.s. Kateřina Jirkůvová jirkuvova@masbranavysociny.cz   tel. 775950702 

Více informací naleznete zde: https://novazelenausporam.cz/nzu-light.  

Spouštíme poradenskou síť pro zájemce o dotace z Nové zelené úsporám Light - SFŽP ČR (sfzp.cz) 


sadbové brambory ZEAS Lažánky, a. s. stále prodává (v pracovní dny od 7 do 15 hod.):

jablka odrůdy Angold - 1 přepravka = 13 kg = 230,- Kč, 1 kg za 18,- Kč.


sportovní plesV pátek 3. února ve 20,00 hod.  pořádá SDH Lažánky HASIČSKÝ PLES. K poslechu a tanci hraje skupina J.Band - Jebáčkovi. 


D-maso Blažovice Ve středu 8.února ve 13,15 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY.  D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464    


Ostatky 2023 V sobotu 18. února pořádá TJ Lažánky tradiční OSTATKY:

od 13,00 hod.  průvod masek a zvaní po vesnici 
ve 20,00 hod.  Ostatkovou zábavu, hraje skupina J.BAND 

 

D-maso Blažovice Ve středu 22.února ve 13,15 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY.  D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464


zelenina JuvitaVe čtvrtek ........ od 9,20 do 9,40 hod. bude Zelenina Juvita Uherský Brod před prodejnou potravin  prodávat:  brambory z Vysočiny, cibuli, česnek, jablka, pomeranče, mandarinky a další ovoce a zeleninu. Dále nabízí žampiony, hlívu ústřičnou, med a olejové svíčky.

Řidič přijímá objednávky na certifikované sadbové brambory z Vysočiny na telefonním čísle: 777 897 272 na tyto odrůdy: 

balení po 25 kg, cena 19 Kč/kg:
Velmi rané: Impala, Rosara, Monika, Anuschka
Rané: Marabel, Dali, Adéla, Princess

Polorané: Antonia, Laura, Ditta, Bernina        


Používej datovku  Od 1. ledna 2023: Dle nové legislativy bude automaticky počátkem roku 2023 pro podnikající fyzickou osobu nebo pro právnickou osobu zřízena datová schránka, a to na základě zápisu do příslušné evidence, která informaci o zapsání automaticky zapisuje také do registru osob. Přístupové údaje obdržíte doporučeným dopisem během měsíce ledna, února nebo března 2023.

Více informací o datových schránkách ... www.chcidatovku.cz, Pro přihlášení do datových schránek www.mojedatovaschranka.cz. 

Informace poskytuje také infolinka 954 200 200. Leták zde.  a další zde.

Založte si identitu občana zde.


Policie ČRUPOZORNĚNÍ: v poslední době na teritoriu OO Policie ČR Tišnov dochází k případům vloupání do budov obecních úřadů a také do místních prodejen potravin.  

Vzhledem k uvedenému Vás žádáme o řádné zabezpečování těchto objektů a neponechávání finanční hotovosti bez řádného zajištění.  (5.12.2022)


EG.d Žádost o ořez dřevin - vlastníci a uživatelé pozemků:  ...podrobněji na letáčku zde.

Zásady pro provádění odstraňování a ořezů dřevin najdete zde. (aktualizováno 2.12.2022) 


terénní soc.služby Terénní sociální služby: pomáhají lidem, kteří z nějakého důvodu nezvládají péči o sebe či domácnost. Jedná se například o lidi, kteří se pohybují na vozíku, pacienty s dlouhodobým onemocněním, seniory, lidi se smyslovým či mentálním handicapem nebo rodiny s handicapovanými dětmi. Více na letáku zde. (zveřejněno 2.12.2022)


Tišnovské kluziště 2022 Dne 10. prosince zahájilo letošní sezónu tišnovské kluziště a další informace včetně webkamery naleznete na webu www.kluziste.tisnov.cz 


ZounekNabídka seřízení oken a dveří....podrobněji zde.  


Volby 2022 Výsledky voleb konaných ve dnech 23. a 24. září 2022:

- do zastupitelstva Lažánky...zde. 

- do Senátu Parlamentu ČR...zde.  


ÚZS Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: seznam nedostatečně určitě zapsaných osob v katastru nemovitostí aktualizovaný k 1.8.2022 najdete na úřední desce (vlastník neznámý) nebo níže zde:

Informační dopis zde. Tabulka seznamu zde. 

dětská atletikaOd pondělí 3. října 2022 TJ Lažánky zahájila cvičení v místní tělocvičně dle cvičebního rozvrhu zde.   


MC Oříšek Mateřské centrum Oříšek ve Veverské Bítýšce zve:

- LesoHrátky - lesní klubík pro rodiče s dětmi od 1,5 - 4 roky každou středu od 9,00 -11,00 hod.....více info na www.mcorisek.cz 

- CVIČENÍ pro rodiče s dětmi každý čtvrtek...více info na www.mcorisek.cz 

CVIČENÍ pro těhotné každé pondělí od 17,00 - 18,00 hod.....více info na www.mcorisek.cz  


autobiografie Hynek Zavřel Kniha: Rodák z Lažánek pan Hynek Zavřel vydal autobiografii - brožuru která zachycuje jeho život v Lažánkách a jeho podnikání v Brně pod názvem NEPTUN MOJE SRDCOVKA.  K zakoupení je na poště v Lažánkách za 99,-Kč.  ( Hynek Zavřel, tel . 732 765 265, hynekfotbal@gmail.com)  


Modrá linka - pomoci Modrá linka, z.s. je organizace působící od roku 1994 na poli krizové pomoci. Její stěžejní činností je registrovaná sociální služba krizová telefonická pomoc (linka důvěry), kterou od letošního roku poskytuje v nepřetržitém provozu. Jedná se o způsob řešení sporů mimosoudní cestou a  je vhodný pro rozmanité druhy sporů, především
pro spory rodinné a sousedské. Základní informace o mediaci se můžete dočíst zde.
Mediace je realizována pod organizací Modrá linka, z.s. v prostorách v Brně.


Pěstouni JMK PĚSTOUNI JMK: Od února 2022 rozjel Jihomoravský kraj kampaň Staňte se pěstounem i vy. Třeba právě ve Vaší obci nebo městě žije pár, který vytvoří domov dětem, které nemohou vyrůstat v biologické rodině.

Vznikl také web: www.pestounijmk.cz, kde najdou zájemci podrobnosti a osobní příběhy konkrétních pěstounů. Od 17. března 2022 si je lidé mohou přečíst i na výstavě v brněnské Galerii Vaňkovka nebo poslechnout ve formě podcastů. 

Novinkou jsou i takzvané Pěstounské pasy. Ty umožní pěstounským rodinám navštěvovat sportovní a volnočasové aktivity zdarma nebo s výrazným zvýhodněním oproti běžnému vstupnému. 


MAPKniha: Tišnovskem v cukuletu: MAP vzdělávání Tišnovska informuje: Oblíbeným autor a historik Michal Konečný vydává knihu o Tišnovsku, která je určená pro děti a mládež: 

Průvodce s názvem 111 míst, která byste si neměli nechat ujít, vyšly snad už o všech pořádných městech. Po 111 památkách, muzeích, zahradách a barech se podle nich turisté prochází v Paříží, New Yorku, Tokiu nebo Buenos Aires a jen díky nim se mnohdy dostanou na místa, o kterých neměli ani zdání a nad nimiž se tají dech. Tišnovsko sice není žádné city, ale 111 zajímavých míst, událostí a osobností tady určitě najdete také. Kniha Tišnovskem v cuku letu by vám měla být při jejich objevování spolehlivým průvodcem. Určitě vám připomene to, co o Tišnovsku, jeho přírodě, památkách a obcích už víte a možná vás zároveň zavede na místa, o kterých jste ještě neslyšeli. To vše spoustou obrázků, úkolů a zajímavostí. Není na co čekat! Sbalte si Tišnovskem v cukuletu do batohu, nezapomeňte na pořádnou svačinu a vzhůru na cesty! 

Kniha je v prodeji za 450 Kč v TIC Tišnov. 


Státní veterinární správa Ptačí chřipka: Státní veterinární správa vydala vzhledem k výskytu ptačí chřipky mimořádné veterinární opatření s celostátní působností: https://www.svscr.cz/ptaci-chripka-aktualni-informace/. 

Upřesnění pro malochovatele: na stránkách Státní veterinární správy zde: https://www.svscr.cz/svs-upresnuje-mvo-v-souvislosti-s-ptaci-chripkou-vuci-malym-chovatelum-drubeze/ 


Město Tišnov Energie Město Tišnov ve spolupráci s Úřadem práce Tišnov informuje ve věci aktuálně stanovených podmínek finanční podpory Úřadu práce ČR občanům, kteří se ocitli v tíživé situaci v důsledku krachu některých dodavatelů energie a nuceného přechodu na dodavatele DPI.  Tyto informace naleznete na níže uvedeném odkazu:

https://www.tisnov.cz/financni-pomoc-obcanum-v-souvislosti-s-nahlym-ukoncenim-dodavek-energii

Stránky obsahují vysvětlení všech tří druhů dávek mimořádné okamžité pomoci ve vztahu k dané problematice, přímo formuláře žádostí, formuláře přílohy a vyjmenované přílohy ze strany žadatele, které je nutné doložit.


Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkovýchNová mapa zapomenutých pozemků. Zjistěte, zda nejsou vaše:

Více než 170 tisíc pozemků a nemovitostí po celém Česku nemá jasného majitele. Dohledat se je snaží Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Ten zároveň vyzývá občany, aby si na stránkách úřadu zkontrolovali, zda jim některý z "opuštěných" pozemků nepatří. V roce 2023 totiž nenávratně propadnou státu?.mapa zapomenutých pozemků na odkaze zde.


prodej česneku a bramborSoukromý pěstitel z Maršova:nabízí:

- český česnek české brambory , kontakt: +420 733 722 450  


práce  práce TIŠNOV.cz: nabídku práce najdete na odkaze zde  a diskuzní facebookovou skupinu na stránkách fc zde.


Senior Sen DeblínSenior Sen Deblín: Pracovníci v přímé obslužné péči poskytují klientům terénní péči, pomáhají se základní péčí jako -pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a poskytujeme základní sociální poradenství?. Zájem je především o dovoz obědů, který zatím vysoce převyšuje zájem o ostatní úkony služby. Svým uživatelům v případě zájmu a potřeby za poplatek zapůjčujeme i kompenzační pomůcky:  chodítko, invalidní vozíček, WC křeslo. Oblíbené je využívání nabízených společenských a kulturních akcí pořádaných Chráněným bydlením Deblín jako jsou např. koncerty, opékání špekáčků a různé výlety.

V případě zájmu, neváhejte rosím kontaktovat: Petra Bučková, vedoucí domu a služby, Senior Sen Deblín, Deblín 300, 664 75 Deblín, e-mail: seniorsen.info@seznam.czhttp://www.seniorsen.cz/, Tel.: 739 101 360   


historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky