logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2021 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (14.01.2022) ...

KORONAVIRUS - aktuálně (13.10.2020) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

Tříkrálové sbírka 2022 Tříkrálová sbírka u nás v Lažánkách a Holasicích:  

- v sobotu 8. ledna v osadě Holasice koledníci vybrali do kasiček 5 400,-Kč

- a v neděli 9.ledna v Lažánkách koledníci vybrali 39 996,-Kč.

Celý výtěžek 45 396,-Kč byl zaslán na Oblastní charitu Tišnov. Všem velice děkujeme. 

Podrobněji jak přispět bankovním převodem do Tříkrálové sbírky najdete zde. 


D-maso Blažovice Ve středu 26.ledna ve 13,15 hod.  bude řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat: čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality. Petr Dohnálek, D-MASO, s.r.o., Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, Mobil: 776211464, E-mail: d-maso@email.cz 


Nabídka práce Nabídka práce: Strojírenská firma AAM  - Metaldyne rozšiřuje kovovýrobu ve Zbýšově, Oslavanech a Ivančicích.

Přijímá operátory výroby a seřizovače, obsluhu CNC, kontrolory kvality, údržbáře, specialisty do automatizace. Nové kolegy zaučí, nevyučené v oboru CNC obrábění rekvalifikuje.

Více o aktuální nabídce pracovních míst naleznete na stránkách www.jistotaprace.cz nebo volejte 602 288 131. (inzerce ze dne 14.1.2022)  


Energie  Svaz měst a obcí ČR informuje: 

V souvislosti s náhlým ukončením dodávek energií od Bohemia Energy a dalších společností, ke kterému došlo napříč celou Českou republikou, se do režimu dodavatelů poslední instance (DPI) dostalo zhruba 20 % všech domácností. Zde najdete například informace o mimořádné okamžité pomoci (MOP) https://www.smocr.cz/cs/cinnost/socialnezdravotni-oblast/a/mimoradna-pomoc, kterou Úřad práce poskytuje právě jako podporu občanů, kteří se vlivem vysokých záloh a růstu cen energií ocitli v nouzi. Přehledně o pomoci informuje i web samotného Úřadu práce https://www.uradprace.cz/web/cz/-/s-rustem-cen-za-energie-muze-pomoci-up--1 či stránky MPSV https://www.mpsv.cz/pomoc-pri-rustu-cen-energii. 


FÚ FÚ JMK:  informace a pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí...zde. (29.12.2021)


autobiografie Hynek Zavřel Kniha: Rodák z Lažánek pan Hynek Zavřel vydal autobiografii - brožuru která zachycuje jeho život v Lažánkách a jeho podnikání v Brně pod názvem NEPTUN MOJE SRDCOVKA.  K zakoupení je na poště v Lažánkách za 149,-Kč.  ( Hynek Zavřel, tel . 732 765 265, hynekfotbal@gmail.com) 


Nabídka práce Nabídka práce: Strojírenská firma AAM  - Metaldyne rozšiřuje kovovýrobu a přijímá více než 80 nových kolegů. 

Do pobočky ve Zbýšově u Brna: seřizovače a operátory CNC, výstupní kontrolory, strojní mechaniky a elektrikáře.

Do pobočky v Oslavanech: výrobní kontrolory, 3D technika, programátory automatizace, obsluhu a seřizovače lisů.

Do pobočky v Ivančicích: pracovníka do řezárny materiálu.

Nové kolegy zaučíme, nevyučené v oboru CNC obrábění rekvalifikujeme. Více o aktuální nabídce pracovních míst naleznete ve svých domovních schránkách a na stránkách www.jistotaprace.cz nebo volejte 602 288 131. 


Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy:dne 9.prosince byl nalezen zaběhlý jezevčík. K vyzvednutí je na Holasicích u Filípků-Horkých, tel. 739 851 051


MAPKniha: Tišnovskem v cukuletu: MAP vzdělávání Tišnovska informuje: Oblíbeným autor a historik Michal Konečný vydává knihu o Tišnovsku, která je určená pro děti a mládež: 

Průvodce s názvem 111 míst, která byste si neměli nechat ujít, vyšly snad už o všech pořádných městech. Po 111 památkách, muzeích, zahradách a barech se podle nich turisté prochází v Paříží, New Yorku, Tokiu nebo Buenos Aires a jen díky nim se mnohdy dostanou na místa, o kterých neměli ani zdání a nad nimiž se tají dech. Tišnovsko sice není žádné city, ale 111 zajímavých míst, událostí a osobností tady určitě najdete také. Kniha Tišnovskem v cuku letu by vám měla být při jejich objevování spolehlivým průvodcem. Určitě vám připomene to, co o Tišnovsku, jeho přírodě, památkách a obcích už víte a možná vás zároveň zavede na místa, o kterých jste ještě neslyšeli. To vše spoustou obrázků, úkolů a zajímavostí. Není na co čekat! Sbalte si Tišnovskem v cukuletu do batohu, nezapomeňte na pořádnou svačinu a vzhůru na cesty! 

Kniha je v prodeji za 450 Kč v TIC Tišnov. 


EG.d Žádost o ořez dřevin - vlastníci a uživatelé pozemků:  ...podrobněji na letáčku zde.


Energie Energetický regulační úřad se obrátil na Svaz měst a obcí ČR s žádostí o pomoc a spolupráci a to především při aktivaci občanů, bývalých zákazníků některého z končících dodavatelů, kteří doposud žádným způsobem nereagovali na přechod do režimu DPI:

....leták pro seniory zde.

....manuál zde.


Charita Pomoc seniorům v době pandemie: vzhledem k sílící pandemii  Oblastní charita Tišnov opět aktivovala službu zajištění nákupů nebo vyzvednutí léků pro seniory, lidi v karanténě nebo v akutní fázi nemoci - podrobnější info v odkazu:  

Nákupy potravin, drogerie nebo vyzvednutí léků v době sílící covidové pandemie (charita.cz)


Státní veterinární správa Ptačí chřipka: Státní veterinární správa vydala vzhledem k výskytu ptačí chřipky mimořádné veterinární opatření s celostátní působností: https://www.svscr.cz/ptaci-chripka-aktualni-informace/. 

Upřesnění pro malochovatele: na stránkách Státní veterinární správy zde: https://www.svscr.cz/svs-upresnuje-mvo-v-souvislosti-s-ptaci-chripkou-vuci-malym-chovatelum-drubeze/ 


Město Tišnov Energie Město Tišnov ve spolupráci s Úřadem práce Tišnov informuje ve věci aktuálně stanovených podmínek finanční podpory Úřadu práce ČR občanům, kteří se ocitli v tíživé situaci v důsledku krachu některých dodavatelů energie a nuceného přechodu na dodavatele DPI.  Tyto informace naleznete na níže uvedeném odkazu:

https://www.tisnov.cz/financni-pomoc-obcanum-v-souvislosti-s-nahlym-ukoncenim-dodavek-energii

Stránky obsahují vysvětlení všech tří druhů dávek mimořádné okamžité pomoci ve vztahu k dané problematice, přímo formuláře žádostí, formuláře přílohy a vyjmenované přílohy ze strany žadatele, které je nutné doložit.


Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkovýchNová mapa zapomenutých pozemků. Zjistěte, zda nejsou vaše:

Více než 170 tisíc pozemků a nemovitostí po celém Česku nemá jasného majitele. Dohledat se je snaží Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Ten zároveň vyzývá občany, aby si na stránkách úřadu zkontrolovali, zda jim některý z "opuštěných" pozemků nepatří. V roce 2023 totiž nenávratně propadnou státu?.mapa zapomenutých pozemků na odkaze zde.


Zelenina Juvita Ve čtvrtek (bude upřesněno). bude Zelenina JUVITA   Uherský Brod u prodejny potravin prodávat: ...bude upřesněno.... Dále nabízí žampiony, hlívu ústřičnou a  olejové svíčky 10 Kč/ks. Juvita s.r.o., Boršice u Blatnice 20, 687 63, IČO: 06346529, tel. 777 880 988   Česká PoštaPošta ve Veverské Bítýšce reaguje na krach společnosti Bohemia Energy a nabízí uzavření smlouvy  s velkým dodavatelem plynu a el. energie, se společností ČEZ.  

Na Českou poštu ve Veverské Bítýšce je možné se obrátit po dobu otevírací doby, kdy pracovnice pošty rády vše vysvětlí a změnu dodavatele pomůžou zařídit. Je možný i přepočet od jiných dodavatelů, zda neplatíte víc, než musíte.


Město Tišnov níže je uveden kontakt, na který se mohou obracet lidé, kteří pro své imobilní blízké potřebují sjednat třetí dávku očkování proti onemocnění covid-19: Očkování imobilních občanů ? koordinátorem pí. Ria Peška, Očkovací centrum Bohéma, Brno (www.ockujemecr.cz)  

E-mail: ocbohema@podaneruce.czTelefon ? infolinka: +420?770 130 932 (provozní doba linky: pondělí ? pátek 8:30 ? 12:30 a 13:00?15,30.


 

Město TišnovOd pondělí  9. srpna 2021 je možné se v Nemocnici Tišnov očkovat i bez registrace, od středy 11. srpna je na výběr mezi vakcinami Pfizer (pro zájemce ve věku od 16 let) a Janssen (od 18 let). 

Očkovací místo se nachází ve 2. patře v prostorách bývalé JIP, cesta od vrátnice je vyznačena směrovkami.Zájemci mohou přijít přímo nebo se dopředu telefonicky objednat. 

Ordinační doba je každý pracovní den 7:00 - 11:30 a 13:00 - 14:30. 

Možnost rezervace na konkrétní čas prostřednictvím centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví na adrese https://registrace.mzcr.cz/ zůstává i nadále k dispozici.


 

bramboryFarma Šeda Michal Maršov   nabízí rané brambory, čerstvě vyorané za 12 Kč/ za kg. Jakékoli množství. Dále nabízí český česnek na uskladnění ZA 175Kč/kytice a za 160Kč/volné paličky. Možno se dohodnout i na dovozu domů. Objednávky na telefonním čísle - 733722450.  


KrizportZŘÍZENÍ INFOLINKY PRO VEŘEJNOST V SOUVISLOSTI S EXTRÉMNÍMI BOUŘKAMI A JIMI ZPŮSOBENÝMI NÁSLEDKY: Jihomoravský kraj zřídil v souvislosti s extrémními bouřkami a jimi způsobenými následky informační linku na čísle 800 129 921.  


VAS.a.s. VAS a.s. Brno:  Kalkulace cen pro vodné a stočné za kalendářní rok 2020 ....najdete zde

 VAS a.s. Brno:: ...kvalita pitné vody v obcich ZDE.   


Obec Lažánky UPOZORNĚNÍ: Sběrná místa po obci jsou určena občanům Lažánek a Holasic a především ke třídění odpadu.

V poslední době se kolem kontejnerů nacházejí odložené věci, které do odpadových kontejnerů vůbec nepatří, nebo jsou zde ponechány na pospas deštivému či větrnému počasí a tak znečišťují okolí těchto sběrných míst.

Prosíme občany, aby nás upozornili na osoby, které zanechávají kolem sběrných míst nepořádek a věci, které patří do objemového, nebezpečného či jiného odpadu, než jsou k tomu určeny kontejnery ve sběrných místech (tel. 549 420 018, podatelna@lazanky.cz). Děkujeme.

oBEC lAŽÁNKY    Obec Lažánky  


KS BUS nabídka výletů Jednodenní výlety: Společnost KS Bus, s.r.o. Veverské Knínice naplánovala pro letošní léto jednodenní výlety za poznáním a zábavou s odjezdy z obcí v okolí Veverských Knínic.  Aktuální nabídku a více informací k jednotlivým výletům najdete na webových stránkách www.ksbus.cz v sekcí ?Aktuální výlety? nebo nás kontaktujte na telefonním čísle 771 143 341, Ing. Šimon KOTAČKA Jednatel, KS Bus s.r.o.,Veverské Knínice 105, 664 81 | Czech Republic, IČ: 09 113 193, DIČ: CZ09113193, +420 771 143 341, doprava@ksbus.cz , www.ksbus.cz


Obec LažánkyDŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Prosíme občany, aby v případě plného kontejneru (sklo, papír, plasty) u jednoho sběrného místa neodkládali tříděný odpad na zem, ale sběr vhodili do příslušného kontejneru na jiném sběrném místě v obci, kde není ještě zcela zaplněn. Svozová služba nám nevyveze samostatně pouze jeden plný kontejner. Děkujeme za pochopení.


Město Tišnov NABÍDKA POMOCI SENIORŮM S OBJEDNÁVÁNÍM NA VAKCINACI PROTI COVID-19

Městský úřad Tišnov ve dnech:

pondělí a středa (8 -17 h)
úterý a čtvrtek (8 - 14 h)
a pátek (8 - 13 h) 

je k dispozici vždy na jednom z telefonních čísel 734 175 031 nebo 734 175 032 sociální pracovnice odboru sociálních věcí Městského úřadu Tišnov za účelem pomoci s objednáváním se k očkování proti COVID-19 přes internet.

V těchto dnech jsou cílovou skupinou daného poradenství osoby ve věku 80+ let a jejich rodinní příslušníci, kteří potřebují pomoci v přihlášení se k očkování proti COVID-19 prostřednictvím internetu. Pracovnice si se seniorem či rodinným příslušníkem dohodne termín schůzky, během které poté seniora k očkování zaregistrují. Podrobněji k nabídce pomoci s registrací najdete zde. 


 


Obec LažánkyMístní poplatky: Od roku 2021 se dle OZV obce mění výše místních poplatků:

- poplatek za odpad činí 600,- Kč za jednoho trvale hlášeného poplatníka/rok, za rekreační objekt, chalupu a cizince hlášeného v obci

- za držení jednoho psa 200,-Kč, za druhého a každého dalšího psa 300,-Kč.

Poplatky je možné hradit od 1. února 2021Vzhledem k setrvávající epidemiologické situaci prosíme o úhradu místních poplatků bezhotovostně přímo na účet obce: č. ú. 8520641/0100, var. symbol je popisné číslo domu (Známky na popelnice budou dle loňské evidence doručeny během 2 týdnů po úhradě do schránek. V případě změny počtu a velikosti popelnic informujte OÚ). Pouze v nezbytných případech v hotovosti na OÚ v Lažánkách v úřední dny: v pondělí a ve středu od 8:00 - 14:00 hod., ve středu i odpoledne od 16:30 - 18:00 hod.


Lesoslužby VysočinaNabídka těžby a výkup dřevní hmoty: ...firma, která se zabývá služby pro vlastníky lesů.

- nabídka zde.

- ceník zde.     


PDO Svoz PDO:  liché čtvrky roku 2021  


Charita TišnovCharita Tišnov: nabídka pomoci Oblastní charity Tišnov pro občany, ať už pro rizikové skupiny ohrožené nákazou koronavirem nebo pro ty, kteří museli zůstat doma v karanténě nebo už se s koronavirem léčí, případně pro jejich blízké, o které se jinak běžně sami starají:

- zajištění nákupu nebo dovoz léků, ať našimi pracovníky nebo zprostředkováním dobrovolnické pomoci....najdete zde. 

Oblastní charita Tišnov, Ráboňova 116, 666 01 Tišnov
kancelář Tyršova 391, Tišnov, mobil: 731 136 197 


- ...kteří potřebují poradit nebo uklidnit v této složité situaci, se mohou telefonicky obracet na Linku důvěry Oblastní charity Blansko ...zde. 


Finanční správaFinanční správa informuje: 

- Daňový subjekt může z důvodu tíživé sociální či ekonomické situace požádat správce daně o posečkání úhrady daně, popř. její rozložení na splátky....podrobněji zde.

- vzor žádosti ...zde. 


Výsledky volby 2020 Výsledky voleb do Zastupitelstva JMK 2020: za naši obec Lažánky a Holasice najdete na odkaze zde.  


 

prodej česneku a bramborSoukromý pěstitel z Maršova:nabízí:

- český česnek svazek 165Kč/kg, volné palice 120Kč/kg

české brambory (Anuschka, Adéla, Antonia, Belana) pod 50kg - 12/kg, nad 50 kg - 10Kč/kg

Kontakt: +420 733 722 450  


práce  práce TIŠNOV.cz: nabídku práce najdete na odkaze zde  a diskuzní facebookovou skupinu na stránkách fc zde.


Obecní dřevo Obec Lažánky oznamuje :

- prodej obecního dřeva napadeného kůrovcem
- prodej obecního dřeva napadeného kůrovcem 
tz. samotěžbou

Zájemci nechť se hlásí na tel. č. 549 420 018 nebo 606 690 327. 
FÚ FÚ - územní pracoviště Tišnov : oznamuje nová telefonní čísla:...zde. 


Orator Restaurace U Oratorů  nabízí dovážku obědů do domu. Obědy pro seniory budou za zvýhodněnou cenu. V případě zájmu o dovážku obědů nebo obědů s sebou kontaktujte v co nejkratší době  p. Průšovou tel.č. 606 856 154. Mennu s sebou...zde.  

E.ON Upozornění E.on: Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) na potřebu ořezu, příp. odstranění dřevin najdete zde.   


 

Senior Sen DeblínSenior Sen Deblín: Pracovníci v přímé obslužné péči poskytují klientům terénní péči, pomáhají se základní péčí jako ?pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a poskytujeme základní sociální poradenství?. Zájem je především o dovoz obědů, který zatím vysoce převyšuje zájem o ostatní úkony služby. Svým uživatelům v případě zájmu a potřeby za poplatek zapůjčujeme i kompenzační pomůcky:  chodítko, invalidní vozíček, WC křeslo. Oblíbené je využívání nabízených společenských a kulturních akcí pořádaných Chráněným bydlením Deblín jako jsou např. koncerty, opékání špekáčků a různé výlety.

V případě zájmu, neváhejte rosím kontaktovat: Petra Bučková, vedoucí domu a služby, Senior Sen Deblín, Deblín 300, 664 75 Deblín, e-mail: seniorsen.info@seznam.czhttp://www.seniorsen.cz/, Tel.: 739 101 360   


historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky