logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hotel, restaurace Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2018 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (16.08.2018) ...

Aktuálně bylo doplněno nebo upraveno: (05.03.2018) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

ČHMÚMIMOŘÁDNÉ UPOZORNĚNÍ ČHMÚ: Kvůli teplému a suchému počasí přetrvává zejména na jižní Moravě nebezpečí vzniku a šíření požárů. Předpokládá se, že se riziko požárů bude v nebližších dnech zvyšovat. 

Doporučení k vyvarování se aktivit, které by mohly vyvolat požár:

-V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.


nálezy Ztráty: Ve středu v blízkém okolí dětského hřiště došlo k odcizení staršího dámského kola světle modré barvy značky Eska. Případní nálezci nechť se hlásí na přepážce OÚ. Děkujeme.


Obec LažánkyMIMOŘÁDNÉ HLÁŠENÍ: Obec Lažánky na žádost provozovatele vodovodu Vodárenské akciové společnosti Brno vydává z důvodu dlouhodobého deficitu sněhových a  dešťových srážek a poklesu hladin spodních vod  zákaz  napouštění bazénů,  zalévání trávníků a zahrádek,  umývání automobilů pitnou vodou z vodovodního řádu. Současně vyzýváme občany k všeobecnému šetření pitnou vodou. Děkujeme za respektování omezení. Zákaz trvá do odvolání.


babské hodyNácviky na Babské hody během měsíce srpna: (konají se v místní tělocvičně) :

Ve čtvrtky od 18,00 hod a  soboty od 17,00 hod. děvčata od nejmenších po ukončenou čtvrtou třídu 

Ve čtvrtky od 19,00 hod. ženy (Slovenská beseda) 

V pátky od 19,00 hod. dívky od ukončené páté třídy (Československá beseda)


ordinaceve čtvrtek  16.8. a v pátek 17.8.oznamuje praktická lékařka MUDr. Štětková z důvodu dovolené nebude ordinovat. Pouze akutní případy ošetří MUDr. Vildomcová. 


ordinaceDo 17. srpna  bude  z důvodu dovolené na dětském středisku MUDr. Hošnová omezená ordinace:

- pátky od 8,00 - 10,00 hod. pro nemocné, 10,00 - 12,00 hod. poradna pro kojence.

-ostatní dny ošetří akutní stavy MUDr. Dirhanová v ordinaci v Lelekovicích. Akutní stavy lze s MUDr. Dirhanovou konzultovat i na tel. č. 775 719 500. 


gynekologieVe středu 22. a 29. srpna od 8,00 - 12,00 hod.   bude    MUDr. Dorr gynekologická ambulance ordinovat v ordinaci ve Veverské Bítýšce.  


Rozloučení s létemV neděli 26. srpna v 15,00 hod.  pořádá Svaz seniorů v Lažánkách pro své členy ROZLOUČENÍ S LÉTEM  s tradičním házením na panáka u myslivecké chaty na Horce.


 maso BlažoviceVe středu 29. srpna ve 12,15 hod.  bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. Na měsíc srpen nabízí:vepřová plec ...99,-Kč,  uzená kýta....155,-Kč, kuřecí čtvrtky...49,-Kč.

D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464    prázdninyV neděli 2.září   pořádá  TJ Lažánky LAŽÁNECKÝ CYKLOBIATLON aneb rozlouční s prázdninami pro děti na fotbalovém hřišti v Chrástkách:

od 14,30 - 15,00 hod.  prezence dětí 1.-9.třída (kolo, běh, střelba)  

od 15,00 hod.  děti 0-5 let (soutěže na hřišti) 

S sebou kola, odrážedla, tříkolky, koloběžky a přilba. Po skončení soutěží - jízda zručnosti na kole. Občerstvení zajištěno. Zváni jsou všechny děti, rodiče a prarodiče. 


babské hodyO víkendu 8.-9.září   pořádá TJ Lažánky a Obec Lažánky tradiční BABSKÉ HODY:

V sobotu 8.září od 13,00 hod  zvaní po vesnici

                          od 20,00 hod  večerní zábava s besedami dle počasí v tělocvičně nebo za tělocvičnou, hraje kapela Lácaranka 

V neděli 9.září od 14,00 hod.   průvod ke stárkám

                         od cca 15,00 hod.   odpolední zábava s besedami dle počasí v tělocvičně nebo za tělocvičnou, hraje kapela Lácaranka  


Cimbálové posezeníV sobotu 22.září od 19,00 hod  pořádá Myslivecká společnost a Obec Lažánky CIMBÁLOVÉ POSEZENÍ u myslivecké chaty na Horce. K poslechu i tanci hraje cimbálová muzika Majerán. Občerstvení je zajištěno.  

Země živitelkaNabídka zájezdu: Obec Svatoslav pro důchodce a hasiče pořádá 25.8.2018 zájezd na „Zemi živitelku“ do Českých Budějovic. Vzhledem k tomu, že jsouještě volná místa, nabízí se k využití. Je možné se přihlásit na Obecním úřadě ve Svatoslavi -  telefon 549 430 450. Cena za jednoho účastníka činí 200,- Kč. V ceně není  zahrnuta cena vstupenky na výstavu.  Každý si zakoupí sám u vstupu na výstaviště. Plné vstupné   140 Kč .Zlevněné vstupné   70 Kč  ( děti od 6-15 let, studenti, invalidé (ZTP), důchodci nad 70 let ) 


nálezy Nálezy: Byla nalezena (na počátku prázdnin) dětská peněženka s malou finanční hotovostí. K vyzvednutí je na přepážce OÚ u nás v Lažánkách.


CharitaNabídka zaměstnání:  pracovní místo na zdravotní sestru pro Domácí hospicovou péči....podrobněji zde. 


DiatzníkÚstav zemědělské ekonomiky a informací jménem Ministerstva zemědělství žádá občany o vyplnění dotazníku týkající se "Plánování v oblasti vod". Dotazník zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Dotazník pro občany: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYO4pg8Y5LVWlx4x  D2vesO1kWAg5rS5ZiQya-M6u1ojWIAJw/viewform 

Ústav zemědělské ekonomiky a informací, Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2  

 
  Vodné a stočnéSvazek VaK Tišnovsko:Kalkulace vodného a stočného za rok 2017...najdete zde. 


 


Eko-kom EKO-KOM a.s.: .Osvědčení o úspoře emisí za rok 2016 za Obec Lažánky....najdete zde. 


 

 

 

EUInformace Projekt na podporu neformálních pečujících - Umím a pečuji - projekt je zaměřen na podporu neformálních pečujících tedy těch, kteří se starají v domácích podmínkách o blízkého s postižením

- informace k projektu a termíny.... zde. -  leták k projektu..... zde. 


KnihovnaInformace on-line katalog knihovny v Lažánkách najdete na webových stránkách Lažánek v pravo v sekci Knihovna a dočasně nyní i zde : ON-LINE katalog...zde.  

Charita Brno textil Informace pro občany: v naší obci za budovou školy byl umístěn velký kontejner na textil od Charity Brno, zde je možné během roku odkládat čistý a zabalený popř. svázaný textil.

IDS JMKPro občany: Zjednodušené jízdní řády k tisku na rok 2016/2017 k tisku.... najdete zde. 


 

VAS.a.sUpozornění: Kalkulaci stočného a vodného pro rok 2017 najdete zde.  

Senior SenPro seniory:společnost Senior Sen s.r.o. se sídlem v Deblíně, která poskytuje registrované sociální služby otevřela podpůrnou službu, a to půjčovnu kompezačních pomůcek.   
Půjčovna pomůcek je určena všem, kteří potřebují nějakou pomůcku využít; rodinným příslušníkům k usnadnění péče o jejich blízké v domácím prostředí, seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem po úrazech...více zde na letáčku. 

Senior SenInformace: Pečovatelská služba Deblín - potřebujete péči pro své blízké...více zde. 


 

historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 Osvědčení o úspoře emisí najdete zde. 


 Cetrifikát o environmentální úspoře najdete zde. 


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky