logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (23.07.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2016 / 1. pololetí

 

Hasičské dětské odpoledne pořádal 25.června tradičně poslední sobotu v červnu ve školním roce, místní SDH Lažánky na fotbalovém hřišti v Chrástkách. Sportovní a hasičské disciplíny, diplom, odměna a občerstvení u ohniště čekalo na  každého dětského účastníka. Fotogalerie zde. 

Vycházku do Veverské Bítýšky pořádal  5.června místní svaz důchodců. Někteří členové se vydali pěšky přes Holasice a Kopaniny a někteří si cestu usnadnili linkovým autobusem. Fotogalerie zde.  

Retenční nádrž Pod Šedovou loukou je místo, které stojí za shlédnutí. Projekt realizovaly Lesy města Brna v roce 2014 a byl spolufinancován Evropskou unií - Evropským fondem.  Retenční nádrž Pod Šedovou loukou se nachází v k.ú. Lažánky na pravostranném přítoku Pejškovského potoka. Cílem byla akumulace vody v krajině, zpomalení odtoku povrchové vody z povodí, vytvoření ekologicky stabilního prvku, který zvýšil biodiverzitu celé lokality. V rámci realizace této akce byly provedeny práce v zátopě, zemní hráz a výpustné zařízení.  Fotogalerie zde.  

Retenční nádrž Spirálka je jedno z dalších míst v okolí naší obce, které bude jistě často navštěvováno. Nachází na Maršovském potoce, zhruba 500 m od Zeleného mostu směrem k Maršovu ( k.ú. Maršova a Braníškova). Projekt realizovaly Lesy města Brna v roce 2015. Jedná se o průtočnou vodní nádrž v údolnici Maršovského potoka o délce cca 50 m, která má výraznou měrou přispět ke zvýšení biologické i estetické hodnoty krajiny. Fotogalerie zde.  

Mladé krojované hody pořádala 21.května na slavnost Nejsvětější Trojice, které je náš kostel zasvěcen, mladá krojovaná chasa. Do krojů se vydalo 23 mladých párů a hrála dechová kapela Blučiňáci.Fotogalerie zde. 

Zájezd do Prahy pořádal 12. května místní svaz seniorů. Navštívili Národní technické muzeum, letiště Václava Havla a podnikli autobusovou  prohlídku města Prahy. Fotogalerie zde.  

Pálení čarodějnice pořádalo v sobotu 30.dubna Myslivecké sdružení Lažánky u myslivecké chaty na Horce. Fotogalerie zde. 

Vítání občánků se konalo v neděli 8.května a do života naší obce byly starostou Ing. L.Katolickým přivítány děti narozené v roce 2015: Magdaléna Kuthanová, Pavel Vacek, Kateřina Helánová, Amálie Paskerová, Barbora Losová a Veronika Chýlková. V kratičkém programu vystoupily děti z místní MŠ a na el.klávesy hrála p. Silvie Jebáčková. Fotogalerie zde.  

Diskotéku pro cvičence pořádala v pátek 29.dubna TJ Lažánky oddíl SPV v místní tělocvičně jako závěr cvičebního roku 2015/2016. Fotogalerie zde.  

Tělovýchovnou AKADEMII pořádala v neděli 24.dubna TJ Lažánky oddíl SPV. Na akademi vystoupilo místních 9 složek. Fotogalerie zde.  

Noc s Andersenem pořádala z 1. na 2.dubna naše ZŠ. V budově ZŠ v Lažánkách se v pátek 1. dubna  vpodvečer sešlo 29 žáků druhého, třetího a čtvrtého ročníku, aby strávili noc ve škole. Učitelé jim připravili šestihodinový program o čtenářství. Fotogalerie zde. 

Putování za velikonočním zajíčkem pořádal v 27.března u myslivecké chaty na Horce oddíl SPV a Myslivecká společnost Lažánky. Program: první jarní soutěže kolem kopce Horky,  nadílka od velikonočního zajíčka, posezení s občerstvením, pletení pomlázky.  Fotogalerie zde. 

Posezení k MDŽ pořádal 17.března pro své členy místní svaz seniorů v restauraci Orator. Hudba: p. Nečas z Lipůvky. Fotogalerie zde.  

Ostatky se v naší obci konaly 6.února ? pořadatel oddíl SPV Lažánky. Před OÚ starosta předal maskám Ostatkové právo, se kterým se masky vydaly k odpolednímu zvaní po vesnici. Program ostatková zábava: tradiční pochovávání basy, veselá vystoupení dvou skupin: ostatkové omladiny a ostatkové starší skupiny (letos již 11. rokem). Fotogalerie zde.  

Hasičský ples pořádal 30.ledna místní SDH Lažánky v sále tělocvičny. Hrála skupina J.BAND - manželé Jebáčkovi. Fotogalerie zde.   

Myslivecký ples se u nás konal 15.ledna v sále místní tělocvičny. Hrála skupina J.Band - manželé Jebáčkovi. Předtančení patřilo lažanským mažoretkám. Fotogalerie zde.

Sportovní ples pořádal 9.ledna v místní tělocvičně oddíl SPV Lažánky. Hrála dechová kapela Jiřího Helána. Předtančení patřilo lažanským mažoretkám. Fotogalerie zde. 

Tříkrálová sbírka se konala v naší obci 3.ledna. Po vesnici s kasičkami chodily dvě skupinky skautů z Oblastní charity Tišnov a vybrali celkem 15 904,- Kč. Celá částka byla odevzdána Oblastní charitě Tišnov. Všem občanům děkujeme. 

Zpravodaje a informační letáky za rok 2016 vydané Obcí Lažánky našim občanům najdete zde.    

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky