logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky

Tělocvična - TJ Lažánky:
Kontaktní adresa:

Mašek jiří

Lažánky 14, 664 71 Lažánky
tel.č. +420 725 432 986
IČO: 00530557
 
Stanovy TJ Lažánky...zde.
Jednací řád Valné hromady...zde.
Volební řád....zde.
 
Cvičební rozvrh ....... zde.
Fotogalerii tělocvičny najdete zde.
Fotogalerii oddílů a složek najdete zde.

 Budova Tělocvičny 2007

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (12.07.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2019 / 1. pololetí

Letní tábor pro děti pořádala ve dnech 29. června - 6.července TJ Lažánky ve Skryjích.  Fotogalerie zde. 

Dětské hasičské odpoledne pořádal 22. června místní hasičský sbor na fotbalovém hřišti v Chrástkách. Nechybělo teplé počasí, soutěže a samozřejmě v závěru odměna pro každého, k tomu malé občerstvení. Fotogalerie zde.

Krojované hody pořádala ve dnech 15. a 16.června Krojovaná chasa z.s. a Obec Lažánky na slavnost Nejsvětější Trojice, které je náš místní kostel zasvěcen. K poslechu a tanci vyhrávala dechová hudba Šardičanka. Fotogalerie zde.  

Zájezd do Telče na zámek a Třebíče do baziliky a židovského města pořádal 6. června místní svaz seniorů a to nejen pro své členy, ale i pro ostatní zájemce. Fotogalerie zde. 

Volby do Evropského parlamentu se konaly ve dnech 24.-25.května 2019. Výsledky těchto voleb v naší obci, kde se zúčastnilo 34% voličů, najdete na odkaze Českého statistického úřadu zde. Ve formátu PDF zde.  

Atletické závody: oddíl TJ Lažánky se v neděli 19.května  zúčastnil lehkoatletického čtyřboje, který se konal v areálu ZŠ  Labská v Brně. Za Lažánky závodilo 17 dětí ve 4 disciplínách: sprint, hod kriketovým míčkem, skok do dálky a vytrvalostní běh. Celkem jsme vybojovali 10 medailí. Všem zúčastněným děkujeme za krásnou reprezentaci naší obce.  Fotogalerie zde.  

Návštěva naší obce hejtmanem JMK:  17.května navštívil naši obec hejtman Jihomoravského kraje, pan JUDr. Bohumil Šimek. Seznámili jsme pana hejtmana s naší obcí, s tím co jsme vybudovali i s našimi plány do budoucnosti. Zajímal se o organizace v naší obci, kulturní a společenský život naší obce.  Prohlédl si výstavu ke 100. výročí založení TJ v Lažánkách a obecní tělocvičnu  Fotogalerie zde. 

Vítání občánků se konalo ne Den matek 12.května v zasedací místnosti obecního úřadu a starostou obce bylo přivítáno 7 dětí narozených v roce 2018. Ve velmi pěkném programu básniček a písní vystoupili žáci naší základní školy a hudební doprovod zajišťovala paní S.Jebáčková. Fotogalerie zde. 

Pálení čarodějnice pořádala 30.dubna Myslivecká společnost Lažánky u myslivecké chaty na Horce. Fotogalerie zde. 

Výstavu fotografií ke 100.výročí založení TJ Lažánky pořádala 28.dubna TJ Lažánky v budově základní školy. Nyní výstava byla přesunuta a po celý měsíc květen bude přístupna zájemcům ke shlédnutí v průjezdu budovy OÚ. Fotogalerie zde.

Tělovýchovnou akademii pořádala 28.dubna TJ Lažánky oddíl SPV v místní tělocvičně, kde vystoupily místní složky TJ. Akademie byla spojena i s výstavou ke 100.výročí založení TJ v Lažánkách. Výstava se konala v budově ZŠ a sklidila velký zájem místních občanů. Pod dobu měsíce května ji mohou zájemci shlédnout v zasedací místnosti OÚ. AkademieFotogalerie zde.  V

Putování za velikonočním zajíčkem pořádala 21.dubna o velikonočních svátcích TJ Lažánky u myslivecké chaty na Horce. Přálo krásné počasí a zúčastnilo se této akce přes 100 dětíFotogalerie zde. 

Jarní posezení a výroční členskou schůzi pořádal 14. března místní svaz seniorů pro své členy v restauraci U Oratorů. K příjemnému posezení hrál pan Nečas z Lipůvky.  Fotogalerie zde.

Ostatky se konaly 2. března a tradičně je v naší obci pořádala TJ Lažánky. Zahájeny byly na návsi před obecním úřadem předáním ostatkového práva a poté následoval průvod a zavní masek po obci. Na večerní zábavě vyhrávala kapela J-BAND manželé Jebáčkovi a jako malé vystoupení v ostatkovém programu zábavy zahrála skupina dobrovolníků na bonga a basu. Tradiční pochovávání basy letos patřilo ženám a obřad byl zakončen pochodem čestné stráže v podání  místních mužů. Fotogalerie zde. 

Dětský maškarní karneval pořádala 3.března Krojovaná chasa Lažánky v místní tělocvičně. Na děti zde čekaly soutěže, tanečky, tombola a nechybělo ani malé občerstvení. Fotogalerie zde. 

Hasičský ples pořádal 16. Února místní hasičský sbor Lažánky v tělocvičně. K tanci a poslechu vyhrávala hudba pana Kučery. Fotogalerie zde.

Lyžařský zájezd do Rakouska (Stuhleck) pořádala 2. Února Krojovaná chasa Lažánky z.s.. Navštívili skiareál Stuhleck, který nabízí 24 km atraktivních sjezdovek a množství upravených běžkařských tratí a dokonce 5km dlouhou sáňkařskou dráhu. Fotogalerie zde.

Lednové setkání s Jiřím Helánem pořádal 10.ledna v restauraci U Oratorů místní svaz důchodců. Fotogalerie zde.

Sportovní ples pořádala 11. Ledna v místní tělocvičně TJ Lažánky. K poslechu a tanci vyhrávala kapela Nota Bene z Černé Hory. Předtančení patřilo místním našim mažoretkám a občerstvení zajišťovalo Café restaurant Orator. Fotogalerie zde.

Tříkrálovou sbírku ve dnech 5. a 6. ledna v naší obci zajišťovala Obec Lažánky. V sobotu 5. ledna v osadě Holasice holasičtí koledníci vybrali do kasiček 4 550,-Kč a v neděli 6.ledna v Lažánkách lažanští koledníci vybrali 29 560,-Kč. Celý výtěžek 34 110,-kč byl předán na Oblastní charitu Tišnov. Všem velice děkujeme. Fotogalerie zde.

 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky