logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení

Lažánky  Poradan v Lažánkách

Ordinace - poradna v LAŽÁNKÁCH, které zajišťovalo Dětské středisko Vev. Bítýška, MUDr. Eva Hošnová :

od 1. 1. 2020 ukončuje provoz z důvodu nízkého počtu kojenců a dětí.

Veverská Bítýška

Lékárna a všechna zdravotní zařízení ve Veverské Bítýšce.........ZDE

Zubní ordinace MDDr. Jiří Gottvald Masarykovo nám. 76, Vev.Bítýška: 549 420 412

Ortodontická ordinace NUDr. Lucie Jedličková - zubní oddělení, Masarykovo nám. 76, Vev.Bítýška , Tel.: 773 243 444


Deblín

Zubní ordinace v Deblíně............ZDE

Praktická lékařka - ordinace v Deblíně...ZDE 


Kuřim

Poliklinika Kuřim..............................ZDE

Praktický lékař pro děti a dorost + endokrinologie: MUDr. Jaroslav Jeroušek Kuřim..............................ZDE


Tišnov

Zdravotní zařízení a služby v Tišnově.........ZDE
Veterinární ordinace

Vetrinární ordinace ve Veverské Bítýšce,
Veterinární ordinace v Tišnově.


Lékařská služba první pomoci 
- kontaktní místa polikliniky Tišnov najdete zde.  
- Zabezpeční lékařské první pomoci Jihomoravského kraje najdete zde.

V případě zájmu o uvedení nového zdravotnického zařízení  a adresy na našich stránkách Lažánek, odkazujeme vás na kontaktní osobu: Marcela Petrášová, petrasova26@seznam.cz
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 

Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (13.06.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2018 / 2. pololetí

Zpravodaj za rok 2018: slovo starosty a co vše se vaší obci událo, najdete zde.  

Kulturní kalendář za rok 2018 zde. 

Vánoční turnaj ve stolním tenise se konal tradičně 26.prosince v místní tělocvičně. Výsledky z turnaje žáků najdete zde a výsledky mužů a žen zde.

Vánoční setkání: Štěpánské koledování s Petrou Punčochářovou pořádala 26. prosince Obec Lažánky na dětském hřišti. Zazněly zde v podání Petry Punčochářové z Veverské Bítýšky vánoční písně a koledy a prodávla se výborný svařák a turbomošt.   Fotogalerie zde. 

Vánoční posezení pořádal 13. Prosince pro své členy místní svaz seniorů v restauraci U Oratorů.  K příjemnému posezení vyhrával pan Nečas z Lipůvky a na seniory čekala i vánoční tombola. Fotografie zde. 

Putování za čerty a Mikulášem pořádala 2. Prosince TJ Lažánky u myslivecké chaty na Horce. I přes mrazivé, vlhké a velmi nepříznivé počasí se akce zúčastnilo přes 80 dětí, na které ve vyhřívaném stanu čekal nejen Mikuláš s čerty a anděly, ale samozřejmě i mikulášská nadílka. Fotogalerie zde. 

Rozsvěcování vánočního stromu na návsi se konalo 1. Prosince a program zahájili vánoční fanfárou žáci ZUŠ z Veverské Bítýšky a poté následovalo pásmo vánočních písniček dětí z lažanské MŠ. Nechybělo ani malé občerstvení ve formě teplého čaje a svařákuFotogalerie zde. 

Lípa ke 100. výročí republiky byla vysazena 28.října Obcí Lažánky na Kosové u křížku. Jedná se o  lípu Tilia cordata Winter Orange. Fotodokumentaci z výsadby lípy na Kosové ve Fotogalerii zde. 

Burčákový pochod ? zájezd: 13.října pořádala Krojovaná chasa Lažánky z.s.  a to nejen pro své členy, ale i pro ostatní zájemce. Burčákový pochod se konal z Milotic do Mutěnic a více z této vydařené akce, které přálo i krásné podzimní počasíFotogalerie zde.

Bramboriáda ? drakiáda pořádala 7. října TJ Lažánky u myslivecké chaty na Horce. Přálo krásné teplé podzimní počasí, chyběl ale vítr, a proto spíše než draci, létali po kopci rodiče s draky. Na náladě a účasti to však neubralo a příjemně se posedělo u občersteví, kde nechyběla dýňová polévka, bramboráky a pečené brambory. Fotogalerie zde. 

Volby do zastupitelstva obce Lažánky se konaly ve dnech 5.-6. října 2018 Výsledky těchto voleb najdete zde. 

Jan Budař 30. září navštívil Cafe restaurant Orator a jak se mu zde líbilo, zveřenil na facebooku...viz v příloze zde.  Jan Budař, alias Pavel Bedura je český herec, režisér, hudebník a scenárista. Je znám především pro své role ve filmech Nuda v Brně, Vratné lahve, Horem pádem či Václav. Byl čtyřikrát oceněn Českým lvem. 

Vodní nádrž na Pejškovském potoce: stavba byla dokončena 26.července. Realizovaly ji Lesy města Brna v roce 2017 - 2018. Nádrž je průtočná v údolnici Pejškovského potoka. Navržená litorální zóna v zadní části nádrže a oddělená mokřadní plocha poskytnou vhodné prostředí pro život různých vodních a na vodu vázaných živočichů a poskytne jim vhodný a přirozený biotop. Vodní nádrž pozitivně ovlivní vodní bilanci a retenční schopnost krajiny a vnese do stávající zalesněné krajiny významný prvek biologické stabilityFotogalerie zde. 

Posezení - Rozloučení s létem a s tradičním házením na panáka pořádal 26. srpna pro své členy místní svaz seniorů u myslivecké chaty na Horce. Fotogalerie zde. 

Babské krojované hody pořádala 8.-9.září TJ Lažánky a Obec Lažánky. K poslechu a tanci vyhrávala dechová kapela Lácaranka a protože přálo krásné a teplé počasí, konaly se hodové zábavy v sobotu večer a v neděli odpoledne venku za místní tělocvičnou.  Fotogalerie zde.   

Zájezd do Lednice a Valtického areálu pořádal 27.září místní svaz důchodců nejen pro své členy, ale i pro ostatní spoluobčany.  Fotogalerie zde. 

Zájezd do Jeseníků a Dlouhých Strání pořádal 29.září. místní SDH Lažánky a to jak pro členy, tak i pro ostatní spoluobčany. Fotogelerie zde.

 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky