logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ

ZŠ a MŠ LažánkyZákladní a mateřská škola Lažánky

Ředitel: Mgr.Jaroslav Ševčík
Lažánky 59, 664 71

IČO: 70 99 12 19

Úřední deska: ZŚ a MŠ Lažánky....zde.

Pověřenec GDPR :
DSO Tišnovsko 
Radniční 14, 666 01 Tišnov
e-mail : gdprzavinacdsotisnovskoteckacz
Kontaktní osoba :
od 1.1.2019: Ing. David Lacina, tel. 605 851 345
 
Základní škola    1.-4.ročník, dvoutřídní
učitelé: Prom.ped.Jaroslav Ševčík ,Mgr.Jana Ševčíková, Mgr.Ivona Tichá
Tel: 774 466 296
Tel. školní jídelna: 549 420 037  
E-mail: zs.lazanky@seznam.cz
Projekt EU Peníze školám (zpráva zde, leták zde. foto zde.)Projekt EU penize školám
Fotodokumentace budova ZŠ.
Fotodokumentaci akcí pro děti s dětmi ZŠ.

Budova ZŠ

Školní družina 1.-4.ročník 

Budova Školní družiny 

 
Mateřská škola    jednotřídní
Tel: 601 546 712
Tel. školní jídelna: 549 420 037   
E-mail: mslazanky@seznam.cz 
Fotodokumentace budovy MŚ.
Fotodokumentaci
akcí pro děti a s dětmi v MŠ.

MŠ

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (12.07.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2015 / 2. pololetí

Zpravodaj za rok 2015: slovo starosty a vše co se v naší obci událo, najdete zde. 

Vánoční setkání s Jiřím Helánem pořádala 26.prosince obec Lažánky na dětském hřišti. V tomto svátečním podvečeru vánočních svátků si občané poslechli a zazpívali vánoční písničky, koledy i lidové písně s Jiřím Helánem. Nechybělo teplé občerstvení a přálo příjemné počasí v tuto zimní dobu. Fotogalerie zde. 

Vánoční turnaj ve stolním tenise pořádal 26.prosince Oddíl stolního tenisu Lažánky. Výsledky najdete ve Fotogalerie zde. 

Vánoční besídku pořádala 18.prosince v místní tělocvičně pro naše občany naše základní škola. Žáci zde vystoupili s krásně nastudovaným programem písní, básniček a scének. Fotogalerie zde. 

Vánoční posezení ke konci roku pořádal 10.prosince v resaturaci Orator pro své členy místní svaz seniorů. K poslechu vyhrával pan Jiří Nečas z Lipůvky a nechyběla tombola, občerstvení a ani veselá nálada. Fotogalerie zde.  

Putování za čerty a Mikulášem pořádal 6.prosince již 4. rokem oddíl SPV a Myslivecká společnost Lažánky u myslivecké chaty na Horce. Přes nepříznivé počasí letos do pekla usedlo několik čertů a do nového nebeského přístřešku vedle chaty přiletěli i andělé. A samozřejmě se děti dočkaly i příchodu Mikuláše s nadílkou, který naděloval bez rozdílů všem - hodným i zlobivým. Nechybělo teplé občerstvení, které zahřálo každého. Více v pěkné Fotogalerie zde. 

Mikulášské vyučování pořádala  4.prosince naše ZŠ a toto vyučování se stalo v naší škole takovou letitou tradicí, na kterou se děti i učitelé těší. V takovém mikulášském vyučování je nejen veselo, luští se čertovské kvízy, kreslí se čerti s Mikulášem, ale i na žáky čeká malá nadílka od samotného Mikuláše ředitele. Fotogalerie zde. 

Rozsvěcování vánočního stromu se konalo 29.listopadu na 1. adventní neděli u nás v Lažánkách na návsi před OÚ. V programu vystoupili žáci ZŠ s pěkně připraveným programem. Nechybělo malé občerstvení teplým čajem a adventním svařákem. V závěru programu si mohli všichni společně zazpívat několik známých vánočních koled za doprovodu kytary a flétny.  Fotogalerie ZDE. 

Lampionový Martinský průvod pořádala 13.listopadu již tradičně ZŠ Lažánky. Letos se program zahajoval na návsi u kašny a nechybělo malé pásmo písniček a říkání o tradici sv. Martina. Poté se průvod vydal s lampiony vesnicí až na dětské hřiště, kde čekalo na děti malé občerstveníčko. (Prosíme občany o fotografie z této akce ? děkujeme).  

Podzimní sbírání jablek pořádala 13.října ZŠ Lažánky se svými žáky v sadu ZEAS. Tato akce stala jednou z pravidelných podzimních aktivit  naší školy, na kterou se žáci velmi těší. Fotogalerie zde. 

Přírodovědnou vycházku pořádala 5.října naše škola pro své žáky a vydali se pěšky z Braníškova do Lažánek. Fotogalerie zde. 

Bramboriádu - drakiádu pořádal oddíl SPV Lažánky v neděli 4.října u myslivecké chaty na Horce. První ročník této akce spojený s pouštěním draků, kterým nepřálo při lítání sice bezvětří, za to celé akci velmi příjemné a teploučké počasí, mělo velké nadšení a úspěch jak u těch nejmenších tak i u dospělých, pro které tato podzimní akce byla příjemnou nedělní vycházkou a odpolednem. Nechybělo výborné občerstvení: v pečené brambory v ohništi a skvělé bramboráky. Fotogalerie zde. 

Zájezd do Tábora a Pelhřimova pořádal 30.září pro své členy místní svaz důchodců. Fotogalerie zde. 

Zájezd na Vysočinu pořádal 25.září pro své členy místní sbor dobrovolných hasičů. Navštívili hasičské muzeum CHH Přibyslav, v Hlinsku skanzen "Betlém", pivovar "Rychtář" s ochutnávkou piva a zde také poobědvali. Na zpáteční cestě navštívili skanzen "Veselý kopec" u Hlinska a  povečeřeli v restauraci U Raušů ve Velké Bíteši. Fotogalerie zde. 

Zahájení provozu obecní knihovny v budově MŠ: od 9.září 2015 byl zahájen provoz "nové" obecní knihovny v budově MŠ, kde během prázdnin došlo k rekonstrukci bývalé uhelny v zadní části této budovy. Do těchto nově opravených prostor byla přestěhována obecní knihovna, která se doposud nacházela ve starém objektu školy. Dnes tato část staré školní budovy od 1. září slouží jako školní družina pro místní žáky ZŠ. Fotogalerie zde z rekonstrukce uhelny MŠ na obecní knihovnu  

Posezení s cimbálem pořádala 6.září u myslivecké chaty na Horce Obec Lažánky s Mysliveckou společností Lažánky a k příjemnému posezení vyhrávala cimbálová muzika Kyničan z Moravských Knínic.Fotogalerie zde. 

V novém školním roce 2015/2016 nastoupilo 1.září do naší základní školy celkem 12 nových prvňáčků a to z Lažánek, Maršova a Veverské Bítýšky.(Prosíme občany o fotografie z této akce ? děkujeme).   Fotografie zde.  

Rozloučení s létem  pořádal 23.srpna pro své členy místní svaz důchodců u myslivecké chaty na Horce. Již tradičně se zde soutěžilo v hodu válečkem na panáka a na členy zde čekalo příjemné posezení s občerstvením za velmi pěkného počasí. Fotogalerie zde. 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky