logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení

Lažánky  Poradan v Lažánkách

Ordinace - poradna v LAŽÁNKÁCH, které zajišťovalo Dětské středisko Vev. Bítýška, MUDr. Eva Hošnová :

od 1. 1. 2020 ukončuje provoz z důvodu nízkého počtu kojenců a dětí.

Veverská Bítýška

Lékárna a všechna zdravotní zařízení ve Veverské Bítýšce.........ZDE

Zubní ordinace MDDr. Jiří Gottvald Masarykovo nám. 76, Vev.Bítýška: 549 420 412

Ortodontická ordinace NUDr. Lucie Jedličková - zubní oddělení, Masarykovo nám. 76, Vev.Bítýška , Tel.: 773 243 444


Deblín

Zubní ordinace v Deblíně............ZDE

Praktická lékařka - ordinace v Deblíně...ZDE 


Kuřim

Poliklinika Kuřim..............................ZDE

Praktický lékař pro děti a dorost + endokrinologie: MUDr. Jaroslav Jeroušek Kuřim..............................ZDE


Tišnov

Zdravotní zařízení a služby v Tišnově.........ZDE
Veterinární ordinace

Vetrinární ordinace ve Veverské Bítýšce,
Veterinární ordinace v Tišnově.


Lékařská služba první pomoci 
- kontaktní místa polikliniky Tišnov najdete zde.  
- Zabezpeční lékařské první pomoci Jihomoravského kraje najdete zde.

V případě zájmu o uvedení nového zdravotnického zařízení  a adresy na našich stránkách Lažánek, odkazujeme vás na kontaktní osobu: Marcela Petrášová, petrasova26@seznam.cz
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 

Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (12.07.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2006

Vánoční muzikál: Sirotci o betlémské noci  vánoční muzikál, se kterým vystoupilo 25. prosince v místní tělocvičně Farní společenství dětí a mládeže Sluníčko potěšilo každého, od těch nejmenších až po ty nejstarší, kteří dojemností utřeli i nějakou tu slzičku na tváři. V muzikále vystoupilo 38 dětí z naší obce a v hodinovém vystoupení předvedly kus velmi pěkné a kvalitní práce. Vánoční příběh doprovázený nádhernými písněmi a mluvený rýmovaný dějový text z úst i těch nejmenších dětí- „sirotků“ vytvořil atmosféru a dojem, na který se ještě dlouho po vánocích i v novém roce  vzpomínalo........Fotogalerie zde.

Otevření a uzavření báně na věži kostela Oprava střechy našeho kostela, která probíhá postupně od roku 2003 přinesla i velmi příjemnou a slavnostní událost. Při postupném opravování střechy došlo i na samotnou věž kostela, a tím i její dvě báně. Při této rekonstrukci věže a zbudování věžního hromosvodu byly obě dvě staré báně sundány a celé zrekonstruovány. Větší báň, která v sobě ukrývala až 100 let staré dokumenty, byla v roce 1945 prostřelena ruským vojákem a zatékalo do ní. Přesto se mnohé ze starých dokumentů podařilo zachránit. Staré dokumenty a peníze byly zkopírovány a originály opět uloženy zpět do původní zavařovací sklenice. Nové dokumenty , které na památku sepsal OÚ, základní škola, farnost a farní společenství dětí a mládeže Sluníčko, byly  uloženy do nových měděných obalů a spolu se starými dokumenty byly 13.11. 2006 slavnostně vloženy za přítomnosti nejen členů zastupitelstva obce, pana starosty, našeho pana faráře, ale i dětí ze ZŠ a učitelů i místních občanů do zrekonstruované báně na věž našeho kostela.  Dokumenty, jak staré i nové, si mohli všichni občané prohlédnout na slavností akci, pořádané naší farností v neděli 12. listopadu 2006 v našem kostele......Fotogalerie zde. 

Den otevřených dveří  Zastupitelstvo obce Lažánky uspořádalo dne 28. září DEN OBCE – DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a to u těchto příležitostí: 10. výročí provozu vodovodu Lažánky, zahájení provozu vodovodního řádu z Lažánek do Holasic, 220. výročí založení školy v Lažánkách a 125. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Lažánkách. V programu celého dne mohli naši občané navštívit během celého dopoledne nejen budovu OÚ, ale i základní školu, tělocvičnu, mateřskou školku a hasičskou zbrojnici, kde proběhlo slavnostní předání klíčů od nového hasičského vozidla a poté průjezd vozů hasicí techniky po obci. V Základní škole mohli občané nahlédnout do učeben, prohlédnout si staré zachovalé učebnice a dochovalé nejstarší fotografie žáků, ve kterých se dokonce i mnozí poznali. V mateřské školce se zas nabídnul nový pohled především těm, kdo již mateřskou školku zde nenavštěvuje, či dokonce zde tuto budovy navštívil tento den poprvé – jedná se o starší občany, kteří prostory a vybavením školky byli velmi mile překvapeni. V místní tělocvičně zajišťoval program oddíl stolního tenisu a „zapinkat“ si mohl každý návštěvník. Hlavní program se soustřeďoval kolem budovy obecního úřadu, kde k poslechu vyhrávala kapela Kvasarka a čepovalo se zde pivo Kvasar pro všechny a zdarma. Kromě toho na obci v zasedací místnosti bylo možné nakouknout do starých kronik a fotografií a nechybělo zde ani malé pohoštění.  Odpolední program pokračoval v hospodě U Orátorů, kde k tanci a poslechu vyhrávala již zmiňovaná Kvasarka. Celá akce se velmi vydařila........Fotogalerie zde. 

Babské krojované hody  Jsou nejen dlouholetou tradicí v naší obci, ale jsou též známé po celém okolí. I o letošních krojovaných hodech se vydalo do kroje přes 74 žen, od těch nejmenších – které jsou v krojích víc než roztomilé, až po ty nejstarší, kterým kroje nejen sluší, ale které se v krojích za ta léta cítí, jak ve vlastním kabátě. Nechyběl ani letos doprovod 4 „policajtů“, kteří dohlíželi nejen na bezpečný provoz na silnici v době zvaní a průvodu po vesnici, ale  také i na správné veselení se na hodové zábavě.......Fotogalerie zde.

VII.ročník memoriálu   první víkend v srpnu již tradičně patří memoriálu Ladislava Pokorného v kopané, letos turnaj skončil vítězstvím TJ Lažánky. Zápasu se zúčastnili: TJ Lažánky, Sokol Drásov, Sokol Deblín, Zastávka, Sokol Řeznovice, Sokol Čebín, Prštice, Veverská Bítýška. 

Hasičské odpoledne pro děti Pořádá každým rokem na místní Horce Sbor dobrovolných hasičů  Lažánek a  tato akce, pořádaná závěrem roku k Mezinárodnímu dni dětí, potěší vždy nejen samotné děti, ale všechny dospělé, kterým na Horce nabídne příjemné posezení a hezky prožité odpoledne.....Fotogalerie zde.

Mažoretky Svoji sezonu v tomto roce ukončily mažoretky vystoupením na tišnovské akademii. Jak se reprezentovaly nejen doma, ale i na ostatních společenských akcích v roce 2006 zachycuje fotodokumentace zde

Besídka v MŠ  Na závěr školního roku se nejen maminky, tátové a prarodičové , ale i např.sourozenci, mohli zúčastnit tradiční besídky, která se koná vždy závěrem školního roku. Děti zde vystoupily s řadou krásných písniček, básniček a nechyběly ani tanečky. Bylo to velmi pěkné odpoledne, které udělalo radost nejen přihlížejícím, ale i samotným dětem......Fotogalerie zde.

Hodové odpoledne v obci  ...Toto hodové odpoledne bylo netradiční a velmi všechny potěšilo. Obec Lažánky pozvala dechovou kapelu ze Svitav a občané mohli tak prožít velmi pěkné posezení na místním dětském hřišti, kde kapela vyhrávala po celé odpoledne nejen k poslechu, ale i k tanci. Program zpestřovaly navíc i místní mažoretky, které vystoupily se svými perfektně secvičenými skladbami. Bylo to velmi pěkné a příjemné odpoledne, škoda že chybělo nějaké to občerstvení.....Fotogalerie zde.

Oprava varhan v našem kostele Ihned po velikonočních svátcích se započalo s opravou varhan v našem kostele. Není divu, vždyť varhany si za svá léta již mnoho odsloužily a bylo nutné přistoupit k jejich generální opravě. Opravu financovala farnost Lažánky ze sbírek od farníků a činila přes 20 000,- Kč. Nyní budou varhany opět hrát v našem kostele snad dalších pár desítek let. Fotodokumentace zde.

Pálení čarodejnice na Horce Již tradičně se naši občané schází poslední den v měsíci dubnu na Horce, kde se účastní tohoto starého zvyku –„ pálení čarodějnice“. Samozřejmě největší radost mají z této akce děti, které si u ohýnku opečou párek a dospělí, ať již jsou to rodiče či babičky a dědečkové, zajisté nepohrdnou občerstvením, které zde pravidelně zajišťuje Myslivecké sdružení Lažánky....Fotogalerie zde. 

Školní alej na Padělkách byla vysázna 22. dubna místní základní školou ve spolupráci s obecním úřadem a sborem našich hasičů. A protože přálo krásné dubnové počasí, akce se zúčastnilo mnoho dětí, rodičů a ostatních nadšenců a připojilo se i farní společenství Sluníčko. Vysazovaly se ovocné stromy černých a červených jeřabin. Akce byla ukončena u ohýnku, kde na každého čekalo malé občerstvení. Alej byla dotována z dotace STROM ŽIVOTA. Více zajisté prozradí fotodokumentace zde.  

Tělovýchovná akademie se stala v naší obci tradicí a zajisté patří k jedněm příjemně prožitým nedělním odpoledním v roce. Vystoupily na ní všechny oddíly a složky naší tělovýchovné jednoty a svým kratičkým programem přispěly i děti ze ZŠ, MŠ a farního Sluníčka. U jednotlivých oddílů najdete foto z této akce  zde.

Dětský maškarní karneval pořádala TJ Lažánky v místní tělocvičně a hojnost dětských masek připomínal rozjásaný a veselý pohádkový svět. Více přiblíží fotodokumentace zde. ...Fotogalerie zde. 

Jarní prázdniny pro děti na naší faře 8.- 10.února  Jse jrních prázdnin na naší faře zúčastnilo 22 dětí, kteřé zde tři dny "putovaly k Severnímu pólu" a snažili se formou her nejen na faře, ale i v okolí fary a na Horce k jeho dobytí. Děti tvořily 3 expedice: Yetíci, Zmrzlý nosy a Ploutvonočci . Více zajisté przrařdí fotodokumentace zde.

Ostatky v naší obci byly patřičně veselé. Průvodu přes vesnici se zúčastnilo přes 70 masek a večerní ostatkové zábavy, konané na hotelu Vyhlíka, se účast masek i plesajících blížil až ke 200. Vládla zde velmi rozjásaná nálada, ke které přispělo i super vystoupení "odrostlých mažoretek" a samozřejmě nechybělo ani klasické veselé pochovávání basy.   Více zajisté prozradí fotodokumentace zde.  

Plesová sezona v naší obci byla velmi pěkná. Konaly se zde plesy:  Hasičský ples, Myslivecký ples a Podnikatelský ples. Vystupovaly na nich i lažanské mažoretky.  Fotogalerie mažoretek zde.

Tříkrálovou sbírku již tradičně zajišťovala v naší obci farnost Lažánky. Do pokladniček malými koledníky v doprovodu 6 dospělých bylo vybráno 21 959,- Kč a celý obnos byl zaslán na Českou katolickou charitu.Více prozradí fotodokumentace zde .

Zpravodaje a informační letáky za rok 2006 vydané Obcí Lažánky našim občanům najdete zde.   

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky