logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení

Lažánky  Poradan v Lažánkách

Ordinace - poradna v LAŽÁNKÁCH, které zajišťovalo Dětské středisko Vev. Bítýška, MUDr. Eva Hošnová :

od 1. 1. 2020 ukončuje provoz z důvodu nízkého počtukojenců a dětí.

Veverská Bítýška

Lékárna a všechna zdravotní zařízení ve Veverské Bítýšce.........ZDE

Zubní ordinace MDDr. Jiří Gottvald Masarykovo nám. 76, Vev.Bítýška: 549 420 412

Ortodontická ordinace NUDr. Lucie Jedličková - zubní oddělení, Masarykovo nám. 76, Vev.Bítýška , Tel.: 773 243 444


Deblín

Zubní ordinace v Deblíně............ZDE

Praktická lékařka - ordinace v Deblíně...ZDE 


Kuřim

Poliklinika Kuřim..............................ZDE

Praktický lékař pro děti a dorost + endokrinologie: MUDr. Jaroslav Jeroušek Kuřim..............................ZDE


Tišnov

Zdravotní zařízení a služby v Tišnově.........ZDE
Veterinární ordinace

Vetrinární ordinace ve Veverské Bítýšce,
Veterinární ordinace v Tišnově.


Lékařská služba první pomoci 
- kontaktní místa polikliniky Tišnov najdete zde.  
- Zabezpeční lékařské první pomoci Jihomoravského kraje najdete zde.

V případě zájmu o uvedení nového zdravotnického zařízení  a adresy na našich stránkách Lažánek, odkazujeme vás na kontaktní osobu: Marcela Petrášová, petrasova26@seznam.cz
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 

Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2021 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (08.04.2021) ...

KORONAVIRUS - aktuálně (13.10.2020) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2001

...prosíme občany o další fotodokumentaci z roku 2001

Lednová zima přitahovala děti i rodiče k zimním sportům za Lažánkami na Horku. Tehdy byla ještě průchozí ulička u Mičánkových.

zima 2001 

V roce 2001 se podařilo dokončit všechny inženýrské sítě t.j. rozvod plynu, kabelový rozvod el. energie, telefonu, večerního osvětlení, vodovod a kanalizaci na Kosové pro výstavbu rodinných domů v této lokalitě.

Byla provedena obnova a výstavba nových chodníků a travnatých ploch na hlavní ulici, u hřbitova a dále směrem na Kosovou. Byly opraveny vozovky u školy, fary, dětského hřiště a v Holasicích. 

Bylo v průběhu roku započato s přestavbou hřiště za tělocvičnou, aby splňovalo paramatry pro míčové hry, dále ukolí upraveno trávníkem a lavičkami. Fotogalerie zde.

Hřiště za tělocvičnou 2002 

Na místní faře se v roce 2001 průběžně pokračovalo s opravami místností především v přízemí fary. Fara zůstala neobydlená od smrti slečny Anny Bočkové (11.6.1991),která zde 50 let působila jako hospodyně. Fotogalerie zde. 

oprava fary 2001 

K 1.březnu 2001 se uskutečnilo na celém území ČR sčítání lidí,domů a bytů, k tomuto datu uvádíme tyto nasčítané hodnoty:

V osadě Holasice: 31 obyvatel, z toho 19 mužů a 12 žen. Trvale obdlených domů je 11. Neobydlených jsou 3, které slouží i k rekreaci.   
V Lažánkách: trvale zde žilo 609 obyvatel, z toho 288 mužů a 321 žen.Tvale obydlených domů 162 a v nich je 186 bytů. Neobydlených 34 a z toho slouží 23 k rekreaci.
 
V dubnu  byl dětmi z naší farnosti a farnosti z Čebína pod vedením faráře Mgr. Vladimíra Langera zahráno divadlo v místní tělocvičně - pohádka Princezna se zlatou hvězdou na čele.Fotogalerie zde.
 
Divadlo 2001 

Dále o prázdninách se konal týden pro rodiny s dětmi v Bedřichově na faře a týden pro náctileté, kde si na tůrové expedici mohli  změřit své tělesné i duševní síly.  

V září se konaly tradiční babské hody se sbotním zvaním po vesnici, s večerní hodovou zábavou a v neděli s průvodem ke stárkám a odpolední zábavou s besedami. Fotogalerie zde.

Babské hody 2001 
Oslava 120. výročí založení místního SDH se konala 25. srpna a této oslavy se zúčastnily i hasičské sbory z okolních obcí. Více prozradí bohatá fotodokumentace zde. 

120.Výročí SDH 

V roce 2001 se podařilo v kostele dokončit novou elektroinstalaci, kostel byl vymalován a obraz Nejsvětější Trojice byl vrácen na původní místo na oltář v hlavní části lodě kostela místo Pražského Jezulátka.

Oltář  oltář

Během roku 2001 byla na faře provedena plynofikace, rekonstrukce elektroinstalace, vymalováno a v přízemí upravena místnost pro setkávání.

V říjnu roku 2001 proběhlo v naší farnosti Biřmování. Udělování této svátosti se zúčastnil generální vikář brněnské diecéze Mons.Mgr. Jiří Mikulášek a P. Vladimír Langer, který biřmovance během roku k této svátosti připravoval.. Fotogalerie zde.

Biřmování 2001 

V prosinci uspořádala ZŠ Lažánky krásnou Mikulášskou Ladovskou besídku v místní tělocvičně. V programu vystoupili žáci se spoustou básniček, říkadel a písniček. V závěru samozřejmně nechyběl Mikuláš s nadílkou a ani čert, který řádně řinčel celou tělocvičnou. Fotogalerie zde. 

Mikul.besídka 2001  Mikul.besídka 2001

Zpravodaje a informační letáky za rok 2001 vydané Obcí Lažánky našim občanům najdete zde. 

Zpravodaj 2001  

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky