logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení

Lažánky  Poradan v Lažánkách

Ordinace - poradna v LAŽÁNKÁCH, které zajišťovalo Dětské středisko Vev. Bítýška, MUDr. Eva Hošnová :

od 1. 1. 2020 ukončuje provoz z důvodu nízkého počtu kojenců a dětí.

Veverská Bítýška

Lékárna a všechna zdravotní zařízení ve Veverské Bítýšce.........ZDE

Zubní ordinace MDDr. Jiří Gottvald Masarykovo nám. 76, Vev.Bítýška: 549 420 412

Ortodontická ordinace NUDr. Lucie Jedličková - zubní oddělení, Masarykovo nám. 76, Vev.Bítýška , Tel.: 773 243 444


Deblín

Zubní ordinace v Deblíně............ZDE

Praktická lékařka - ordinace v Deblíně...ZDE 


Kuřim

Poliklinika Kuřim..............................ZDE

Praktický lékař pro děti a dorost + endokrinologie: MUDr. Jaroslav Jeroušek Kuřim..............................ZDE


Tišnov

Zdravotní zařízení a služby v Tišnově.........ZDE
Veterinární ordinace

Vetrinární ordinace ve Veverské Bítýšce,
Veterinární ordinace v Tišnově.


Lékařská služba první pomoci 
- kontaktní místa polikliniky Tišnov najdete zde.  
- Zabezpeční lékařské první pomoci Jihomoravského kraje najdete zde.

V případě zájmu o uvedení nového zdravotnického zařízení  a adresy na našich stránkách Lažánek, odkazujeme vás na kontaktní osobu: Marcela Petrášová, petrasova26@seznam.cz
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 

Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (28.02.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2002

...prosíme občany o další fotodokumentaci z roku 2002

6.ledna 2002 se v naší obci konala první Tříkrálová sbírka. Po vesnici se vydalo 18 malých králů v doprovodu dospělých a vytvořili 6 skupinek. Celý výtěžek byl zaslán na Charitu Tišnov na hospic do Rajhradu.

Tříkrálová sbírka 2002  

V obci se konaly počátkem roku plesy a tradiční ostatky, letos se vydalo vesnicí 38 masek a pochovávání basy se konalo večer v Lažánecké (Oratorové) hospodě. Fotogalerii zde. V květnu tělovýchovná akademie, o prázdninách letní tábor v Jesenici pro 30 dětí a 14. a 15. září uspořádal Soprt pro všechny i tradiční babské hody. Hodů se zúčastnilo 78 krojovaných a k tanci vyhrávala Svitavská dvanáctka pod vedením lažáneckého rodáka Jaroslava Dvořáka. 

Ostatky 2002 

V roce 2002 se pokračovalo ve výstavbě nových 10 RD na Kosové. Zachycuje fotodokumentace zde.

RD na Kosové 2002  2002

25.března pořádala ZŠ jarní besídku pod názvem Posezení na vejcích. Žáci vystoupili s krásně připraveným programem s jarní tématikou a jarní módní přehlídkou.Fotogalerie zde.

 2002 Jarníbesídka

Oprava fary: s opravou místní fary se započalo již několik let zpět, hlavní podnět tomu dal sám pan farář Pavel Opatřil, který zde v lažanské farnosti v letech 1994 působil a sám se vlastníma rukama pustil do prvních prací na naší faře. Dalšího značného pokroku v opravách se dostalo za působení dalšího místního pana faráře Mgr. Vladimíra Langera, kdy koncem roku 2001 a počátkem roku 2002 nabraly tyto opravy na faře velký a viditelný skok. Jak tyto práce na faře pokračovaly najdete v bohaté fotodokumentaci zde.  

oprava fary 

Prní svaté přijímání se konalo 9. června v našem kostelíčku. Během roku děti z Lažánek a z Maršova připravoval náš pan farář Mgr. Vladimír Langer. Z Lažánek přistoupily tyto děti: Tereza Petrášová, Dagmar Filoviatová, Iva Brandštettrová, Jana Zavřelová, Eliška Chalupová, Martin Gala a Jana Sedláková. Více prozradí fotodokumentace zde.

2002 

V tomto roce bya zrealizována rekonstrukce autobusové čekárny, která dostala novou sedlovou střechu, byla opatřena večerním osvětlením, lavicí a skleněnými vitrínami s jízdnímz řády. Fotogalerie zde. 

čekárna 2002 

V části obce směrem ke kamenolomu za Humny byla provedena rekonstrukce a výstavba nových chodníků v zámkové dlažbě. Též u prodejny potravin došlo k položení zámkové dlažby.

 

V měsíci září se konala beseda se starostou obce panem Františkem Zetkou, kterého se na otázky ohledně historie a současnosti přišli optat žáci 3.,4. a 5. ročníku naší ZŠ. 

beseda se starostou 2002 

V listopadu se konaly volby do Obecního zastupitelstva Lažánek. Zvoleni byli: František Zetka, Valentin Dvořák, Eva Zavřelová, Jan Vít, Josef Brychta, ing. Lubomír Katolický, Miroslav přikryl, Karel Horký (holasice) a Mgr. Vladimír Petráš. Starostou obce byl zvolen František Zetka a místostarosty byli zoleni  Valentin Dvořák a Eva Zavřelová.

Zpravodaje a informační letáky za rok 2002 vydané Obcí Lažánky našim občanům najdete zde.  

Zpravodaj 2002  

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky