logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme

Obec leží cca 28km západně od Brna a nachází se necelých 17km od Tišnova.

Sousedí s Veverskou Bítýškou vzdálenou 4km a 2km vzdáleným Maršovem. Skládá se ze dvou katastrálních území: Lažánky a osada Holasice.

 

Podívejte se do mapy. (okaz na jiné stránky)
Více
o nás zde.
Fotogalerie celkového pohledu na naši obec.
Fotogalerie naší současné obce.

Pohled na obec z Horky

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hotel, restaurace Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2018 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (19.09.2018) ...

Aktuálně bylo doplněno nebo upraveno: (05.03.2018) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

Kotlíková dotaceKotlíkové dotace: KÚ JMK oznamuje:  v rámci dotačního programu Jihomoravského kraje tzv. kotlíkových dotací byla prodloužena výzva k předkládání žádostí o dotaci do 31.03.2019 (projekt „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II“). Od roku 2022 budou moci být v provozu pouze kotle na tuhá paliva, které splňují minimálně 3. emisní třídu (zpravidla se jedná o kotle s datem výroby po roce 2000). Pokud tyto kotle nebudou vyměněny, dojde k porušení Zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 a hrozí uložení pokuty ve výši až 50.000 Kč.  

- Dotační program...zde.

- Kotlíková dotace  - leták....zde

- Seznam zvýhodněných měst a obcí....zde.  


DSO TišnovskoKonkurs: DSO Tišknovsko vyhlašuje konkurs na pracovní místo ředitele/ředitelky školské právnické osoby Svazkové mateřské školy VENKOV v Železném....více zde.


VAS.a.s. Informace: Vodárenská akciová společnost, a.s. informuje zákazníky....více zde.


Nabídka práceNabídka práce: Společnost HARTMANN-RICO a.s. hledá manipulační dělníky - řidiče na hlavní pracovní poměr i brigádu. Podmínkou řidičský průkaz sk. C. V případě hlavního pracovního poměru nutný profesní průkaz řidiče. Zájemci se mohou hlásit na tel. č. 549 456 213. (inzerát ze dne 6.9.2018)


Výkup jablekVÝKUP JABLEK:  byl v Čebíně v areálu zemědělského družstva byl zahájen VÝKUP PADANÝCH JABLEK. Kontaktní osoba: p. Koláčný, tel: 774 923 067. Výkupní doba:  Út, St, So, Ne:  16,00 - 18,00 hod.


prázdninyBěhem měsíce září každé pondělí od 17,30 - 19,00 hod.   pořádá  TJ Lažánky DĚTSKOU ATLETIKU  pro děti 1. - 8.třída na hřišti za místní tělocvičnou. 


Výkup jablekHRUŠKY(Od 13. září) V pracovní dny od 7,00 - 15,30 hod.:   ZEAS Lažánky nabízí prodej:

- jablek odrůdy Rubín a Šampion za 150,-Kč za 13kg. (odrůda Šampion bude k odběru od 20.9.)

hrušek odrůdy Lucasova na konzum za 15,-Kč/kg, na kvas za 5,- Kč/kg.

Po telefonické dohodě je odběr možný i mimo prodejní dobu. Informace na telefonu 739027107. 


LMB V sobotu 22.září od 10,00 - 19,00hod  pořádají Lesy města Brna  DEN S LESY  v areálu U mravence lesíka v Brně - Řečkovicích. Více a podrobněji zde na letáčku.


Cimbálové posezeníV sobotu 22.září od 19,00 hod  pořádá Myslivecká společnost a Obec Lažánky CIMBÁLOVÉ POSEZENÍ u myslivecké chaty na Horce. K poslechu i tanci hraje cimbálová muzika Majerán z Blanska. Občerstvení je zajištěno. 


maso BlažoviceVe středu 26. září ve 12,15 hod.  bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. Na měsíc září nabízí: vepřovou kýtu ...110,-Kč, hovězí zadní....199,-Kč a uzenékosti (kotleta a krkovice)....29,-Kč

D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464  


Svaz důchodcůVe čtvrtek 27.září   pořádá výbor svazu seniorů zájezd do Lednice a Valtic. Odjezd autobusu v 7,30 hod od OÚ. Členi 150Kč,  nečleni 180Kč.


HasičiV sobotu 29.září pořádá SDH Lažánky pro své členy zájezd do Loštic, Velkých Losin, Kout nad Desnou a do Dlouhých strání. Odjezd autobusu je v 6,00 hod. Návrat po 19,30 hod. 


Cvičební rozvrhOd pondělí 1. října    TJ Lažánky zahajuje cvičení v místní tělocvičně dle cvičebního rozvrhu...najdete zde.


Drakiáda V neděli 7. října od 15,00 hod  pořádá TJ Lažánky již tradiční DRAKIÁDU A BRAMBORIÁDU u myslivecké chaty na Horce. Draky s sebou a  občerstvení je zajištěno.


Burčákový pochod V sobotu 13. října  pořádá Krojovaná chasa Lažánky ZÁJEZD NA BURČÁKOVÝ POCHOD (Milotice -Mutěnice). Přihlášení je možné do 28.září u paní Urbánkové na poště.

Odjezd autobusu v 5,45 hod., příjezd do Milotic v cca 8,00 hod. a poté burčákový pochod - vycházka až do Mutěnic , odjezd v cca 17,30 hod. a návrat do Lažánek v cca 20,00 hod. Cena zahrnuje dopravu autobusem: 250,-Kč.

Občerstvení po celé trase až do Mutěnic je zajištěno místními vinaři:  možnost ochutnávky rodících se mladých vín, burčáků a slováckých specialit. Především se jedná ovšem o turistickou vycházku (9 až 15 km). 


ČHMÚMIMOŘÁDNÉ UPOZORNĚNÍ ČHMÚ: Kvůli teplému a suchému počasí přetrvává zejména na jižní Moravě nebezpečí vzniku a šíření požárů. Předpokládá se, že se riziko požárů bude v nebližších dnech zvyšovat. 

Doporučení k vyvarování se aktivit, které by mohly vyvolat požár:

-V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.


Obec LažánkyMIMOŘÁDNÉ HLÁŠENÍ: Obec Lažánky na žádost provozovatele vodovodu Vodárenské akciové společnosti Brno vydává z důvodu dlouhodobého deficitu sněhových a  dešťových srážek a poklesu hladin spodních vod  zákaz  napouštění bazénů,  zalévání trávníků a zahrádek,  umývání automobilů pitnou vodou z vodovodního řádu. Současně vyzýváme občany k všeobecnému šetření pitnou vodou. Děkujeme za respektování omezení. Zákaz trvá do odvolání.


DSO Tišnovsko Informační zpravodaj DSO Tišnvsko 5/2018:   najdete zde 


Nabídka práceNabídka práce: Společnost ČSAD Hodonín a.s. ohlašuje volná pracovní místa na pozici skladník, řidič. Nabízí náborový příspěvek v hodnotě 20.000,- Kč, dále jistotu slušného měsíčního výdělku a spoustu zaměstnaneckých benefitů. Požaduje především schopnost vykonávat fyzickou práci. Místo výkonu práce: Šlapanice u Brna. V případě zájmu zašlete svůj životopis na e-mail: kariera@csad.com nebo volejte na 602 405 660. (srpen/2018) Nálezy: Byla nalezena (na počátku prázdnin 2018) dětská peněženka s malou finanční hotovostí. K vyzvednutí je na přepážce OÚ u nás v Lažánkách.


CharitaNabídka zaměstnání:  pracovní místo na zdravotní sestru pro Domácí hospicovou péči....podrobněji zde. 


DiatzníkÚstav zemědělské ekonomiky a informací jménem Ministerstva zemědělství žádá občany o vyplnění dotazníku týkající se "Plánování v oblasti vod". Dotazník zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Dotazník pro občany: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYO4pg8Y5LVWlx4x  D2vesO1kWAg5rS5ZiQya-M6u1ojWIAJw/viewform 

Ústav zemědělské ekonomiky a informací, Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2  

 
  Vodné a stočnéSvazek VaK Tišnovsko:Kalkulace vodného a stočného za rok 2017...najdete zde. 


 


Eko-kom EKO-KOM a.s.: .Osvědčení o úspoře emisí za rok 2016 za Obec Lažánky....najdete zde. 


 

 

 

EUInformace Projekt na podporu neformálních pečujících - Umím a pečuji - projekt je zaměřen na podporu neformálních pečujících tedy těch, kteří se starají v domácích podmínkách o blízkého s postižením

- informace k projektu a termíny.... zde. -  leták k projektu..... zde. 


KnihovnaInformace on-line katalog knihovny v Lažánkách najdete na webových stránkách Lažánek v pravo v sekci Knihovna a dočasně nyní i zde : ON-LINE katalog...zde.  

Charita Brno textil Informace pro občany: v naší obci za budovou školy byl umístěn velký kontejner na textil od Charity Brno, zde je možné během roku odkládat čistý a zabalený popř. svázaný textil.

IDS JMKPro občany: Zjednodušené jízdní řády k tisku na rok 2016/2017 k tisku.... najdete zde. 


 

VAS.a.sUpozornění: Kalkulaci stočného a vodného pro rok 2017 najdete zde.  

Senior SenPro seniory:společnost Senior Sen s.r.o. se sídlem v Deblíně, která poskytuje registrované sociální služby otevřela podpůrnou službu, a to půjčovnu kompezačních pomůcek.   
Půjčovna pomůcek je určena všem, kteří potřebují nějakou pomůcku využít; rodinným příslušníkům k usnadnění péče o jejich blízké v domácím prostředí, seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem po úrazech...více zde na letáčku. 

Senior SenInformace: Pečovatelská služba Deblín - potřebujete péči pro své blízké...více zde. 


 

historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 Osvědčení o úspoře emisí najdete zde. 


 Cetrifikát o environmentální úspoře najdete zde. 


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky