logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky

Tělocvična - TJ Lažánky:
Kontaktní adresa:

Oldřiška Synková

Lažánky 182, 664 71 Lažánky
tel.č. 606910265
IČO: 00530557
 
Stanovy TJ Lažánky...zde.
Jednací řád Valné hromady...zde.
Volební řád....zde.
 
Cvičební rozvrh najdete zde.

Fotogalerii tělocvičny najdete zde.
Fotogalerii oddílů a složek najdete zde.

 Budova Tělocvičny 2007

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2019 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (17.10.2019) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

E.ON Upozornění E.on: Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) na potřebu ořezu, příp. odstranění dřevin najdete zde.


IDS JMK Na měsíc říjen: Informační zpravodaj IDS JMK.....najdete zde. 


kovový odpadO další dva kontejnery na kovový a hlinikový odpad byla navýšena sběrná místa v obci: u kašny na návsi a u dětského hřiště. Ve dvoře za prodejnou potravin zůstávají nadále původní dva kontejnery též na kovový a hliníkový odpad.


Cvičební rozvrh 2019/2020Cvičební rozvrh v místní tělocvičně na šk.rok 2019/2020 ....najdete zde. 


Prodej hrušekProdej hrušek: ZEAS Lažánky, a.s. bude prodávat hrušky 20,-Kč/kg, prodejní doba v pracovní dny od 7,00 - 15,30 hod.,po telef.dohodě i momo prodejní dobu, tel 739 027 107:

od 15.října:  hrušky na uskladnění, odrůdy Bohemia, Dekora a Erika


seniořiV pátek 18. října pořádá místní svaz seniorů zájezd do ARCHEOSKANZENU PAVLOV A do MIKULOVA.  Odjezd autobusu v 8,00 hod. od OÚ, členi 150,-Kč,  nečleni 180,-Kč.


ordinaceV pátek 18. října  praktická lékařka MUDr. Vildomcová neordinuje, pouze akutní stavy ošetří MUDr. Štětková.


sběr papíruVe dnech  18. a 19. října  pořádá ZŠ Lažánky SBĚR PAPÍRU, který odkládejte do kotelny školy v pytlích, krabicích nebo pevně svázaný. Dveře kotelny budou otevřeny:

v pátek od 7,00 - 19,00 hod. 
v sobotu 7,00 - 12,00 hod.  

Uzavírka Od pondělí 21.října - 15. prosinceuzavírka ul. Rakovecká (úsek hrad Veveří-Nové Dvory) : bude z důvodu opravy komunikace úplně uzavřena ul. Rakovecká na sil. II/384 - úsek hrad Veveří - Nové Dvory: v úseku od křižovatky se sil. II/386 u Nového Dvora a kanalizační jímkou pod hradem Veveří v délce 1 302,50 m. Provoz v uzavřeném úseku bude povolen stavbě, linkové dopravě (č. 303), vozidlům Lesy ČR, a vozidlům VFU Brno ŠZP Nový Jičín. Zastávky linky 303 ,,Nové Dvory,, a ,,Hrad Veveří,, budou obsluhovány bez omezení. Viz plánek uzavírky zde.


E.on V pondělí 21. října od 7,30 - 17,00 hod. bude přerušena dodávka el. energie v části obce Lažánky napájená z trafostanice Vápenka v Chrástkách.  


D-maso BlažoviceVe středu 23.října ve 12,45 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464    


stolní tenis V sobotu 26.října od 9,00 - 12,00hod. zve oddíl stolního tenisu Lažánky do místní tělocvičny na BODOVACÍ TURNAJ ŽÁKŮ ve stolním tenise.


Výsadba lípy V sobotu 26.října od 14,00 hod. zve Obec Lažánky, TJ Lažánky a Český svaz včelařů, z.s., základní organizace Lažánky-Maršov a okolí na SLAVNOSTNÍ VÝSADBU ALEJE ZA OUVARY. Vysazována bude lípová alej a košíkářské vrby pod aerálem ZD ZEAS směrem k fotbalovému hřišti. Stanoviště budou připravena. S sebou lopatu, rýč a kyblík na zálivku. Plakát k výsadbě zde.  


OratorV neděli 3. listopadu v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Veselý listopad ve vyhřátém Oratoru na COW HILL -  instrumentální jazz z Brna.  Poprvé se zde představí kapela z Kraví Hory v plné sestavě se dvěma dechy, zahraje moderní jazzové pecky. Více na letáčku zde.


OratorV neděli 10. listopadu v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Veselý listopad ve vyhřátém Oratoru na SEXTET PICNIC - rock punková partička z Brna  zpěv Vlastík Kuthan, kytara Rychard Juřena a Aleš Jedounek, basaa klávesy Radim Kopecký a Marek Bartečko, bicí Lubomír Michalčík. Více na letáčku zde. 


Velkoobjemový sběrV sobotu 16. listopadu od 7,00 hod. se bude konat 

Velkoobjemový a nebezpečný sběr s jedním sběrným místem na návsi u kašny. Sběr neodkládejte na zem v okolí kašny, ale vyčkejte v pořadí, popřípadě na přistavení nového kontejneru. Plynulost nakládání sběru budou zajišťovat místní hasiči a obecní pracovník. Děkujeme.

Sběr elektrospotřebičů a elektroniky, kterou odkládejte před dům, bude odvezena hromadným svozem místních hasičů.

- Sběr kovového šrotu SE KONAT NEBUDE ! (až při jarním svozu)


Orator V neděli 17. listopadu v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Veselý listopad ve vyhřátém Oratoru na skupinu TRNŮVKA JEDE - pěvecký folklórní soubor z nedalekých Jinačovic: zazpívají moravské a slovenské regionální písně. Více na letáčku zde.  


Orator V neděli 24. listopadu v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Veselý listopad ve vyhřátém Oratoru na skupinu KUPODIVU - brněnskou funk-folkovou kapelu, jejíž autorská tvotrba je ovliněná jazzem, popem, folkem i alternativou.  Více na letáčku zde.    


Bio odpadV pondělí 25. listopadu se bude konat poslední svoz BIO odpadu - hnědýcu od 7,00 hod. se bude h popelnic v tomto roce.


Rozsvěcování vánočního stromuV sobotu 30. listopadu  v 17,00 hod. se bude konat SLAVNOSTNÍ ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMU na návsi před OÚ. Malé občerstvení zajištěno.


Putování za čerty a Mikulášem 2019V neděli 1. prosince od 16,00 hod. pořádá TJ Lažánky již tradiční PUTOVÁNÍ ZA ČERTY A MIKULÁŠEM u myslivecké chaty na Horce. Nadílka pro děti a občerstvení je zajištěno. 


stolní tenis V sobotu 7.prosince od 9,00 - 12,00hod. zve oddíl stolního tenisu Lažánky do místní tělocvičny na OKRESNÍ PŘEBOR DOROSTENCŮ ve stolním tenise. 


turnaj ve stolním tenise 2019Ve čtvrtek 26.prosince (čas-bude upřesněno) pořádá TJ Lažánky oddíl stolního tenisu VÁNOČNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE.


stolní tenis V sobotu 18.ledna 2020 od 9,00 - 12,00hod. zve oddíl stolního tenisu Lažánky do místní tělocvičny na BODOVACÍ TURNAJ ŽÁKŮ ve stolním tenise. 


Nabídka práceNabídka práce: 

Česká společnost LIKOV se sídlem v Kuřimi, zabývající se výrobou stavebních profilů pro zateplovací systémy, obsazuje pozici operátora výrobní linky a skladníka. Náplní operátora je obsluha výrobní linky, požadujeme manuální zručnost po technické stránce z důvodu základního nastavení/seřízení výrobní linky. Náplní práce skladníka je práce s VZV, navážení materiálu do výroby a naskladňování hotových výrobků do skladu.  Firma nabízí: stabilní práci, jistotu, práci v čistém prostředí, zajímavou nástupní mzdu s možností dalšího růstu, čtvrtletní bonus, pololetní a roční prémie, příspěvek na obědy, týden dovolené navíc.  Životopisy zasílejte na email personalni@likov.com. Víc informací na www.likov.com, případně telefonu 541 552 505. (inzerát ze dne 26.9.2019)

ZŠ v Senticích: hledá učitele/učitelku pro 1. stupeň. Jedná se o zkrácený úvazek na 8 hod. týdně ( dvě  odpoledne) a event. zástupy za p. ředitelku do jednotřídky s 1. a 2. ročníkem a 9 žáky. Vhodný přivýdělek pro důchodce. Tel 549 416 107, email: zs.sentice@email.cz nebo osobně. (inzerát ze dne 25.9.2019)

Městys Deblín vyhlašuje výběrové řízení na pozici údržbář městyse. Předpokládaný nástup 1.11. 2019 a další podrobnější informace najedte zde. (Inzerát ze dne 20.9.2019) 

Dětské středisko ve Veverské Bítýšce, ordinace praktické lékařky pro děti a dorost MUDr. Eva Hošnová přijme zdravotní sestru na zkrácený úvazek s nástupem od 1.11.2019. Dovolená 5 týdnů. Další informace na mailu: hosnovae@seznam.cz  (inzerát ze dne 12.9.2019)   


KuřimDopravní omezení v Kuřimi: od pondělí 2. září 2019  budou probíhat úpravy dopravního omezení a zančení provozu v městě Kuřimi. Podrobněji na letáčku zde. 


 


Rozvoz obědůRozvoz obědů: Motorest Gabrielka nabízí rozvoz obědů od pondělí do neděle za cenu 69,- kč, doprava zdarma. Tel.: 733 601 889. 


volby do EP Volby do Evropského parlamentu: Výsledky voleb do Evropského parlamentu u nás v obci v Lažánkách najdete........ zde.


Obec LažánkyDŮLEŽITÉ UPOZORNŇENÍ: Vážení spoluobčané, 

již jste byli  informováni o záměru společnosti E-ON o kabelizaci části rozvodů NN v naší obci - hlavní průtah obcí od Maršova na Vev. Bítýšku, náves a ulice kolem hasičské zbrojnice a obchodu až po mateřskou školku. K realizaci by mělo dojít v průběhu příštího roku. Od jara až do podzimu letošního roku Vás budou proto kontaktovat pracovníci fy. ELQA, která zpracovává projekt, stavbu bude realizovat a projednávat navrhovaný způsob připojení vašich nemovitostí k novému rozvodu  NN v naší obci.  


Senior Sen DeblínSenior Sen Deblín: Pracovníci v přímé obslužné péči poskytují klientům terénní péči, pomáhají se základní péčí jako ?pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a poskytujeme základní sociální poradenství?. Zájem je především o dovoz obědů, který zatím vysoce převyšuje zájem o ostatní úkony služby. Svým uživatelům v případě zájmu a potřeby za poplatek zapůjčujeme i kompenzační pomůcky:  chodítko, invalidní vozíček, WC křeslo. Oblíbené je využívání nabízených společenských a kulturních akcí pořádaných Chráněným bydlením Deblín jako jsou např. koncerty, opékání špekáčků a různé výlety.

V případě zájmu, neváhejte rosím kontaktovat: Petra Bučková, vedoucí domu a služby, Senior Sen Deblín, Deblín 300, 664 75 Deblín, e-mail: seniorsen.info@seznam.czhttp://www.seniorsen.cz/, Tel.: 739 101 360   


historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky