logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna

Knihovna:

Adresa:
Lažánky 59, 664 71
Knihovnice:
Jebáčková Iveta (Lažanská - spisovatelka)
Otevírací doba:
ST 17,00 - 18,00
PÁ 17,00 - 18,00
www.lazanky.knihovna.cz
ON-LINE katalog...zde.
 

Fotodokumentace knihovny zde.


Budova knihovny
Iveta Jebáčková - Lažanská 
Knihovnice a spisovatelka Iveta Jebáčková - Lažanská 
její internetové stránky najdete zde.. 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2020 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (15.07.2020) ...

KORONAVIRUS - aktuálně (29.04.2020) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

FÚ FÚ - územní pracoviště Tišnov : oznamuje nová telefonní čísla:...zde. 


Obecní dřevo Obec Lažánky oznamuje :

- prodej obecního dřeva napadeného kůrovcem
- prodej obecního dřeva napadeného kůrovcem 
tz. samotěžbou
Zájemci nechť se hlásí na tel. č. 549 420 018 nebo 606 690 327.

obecní knihovnaPo dobu letních prázdnin bude provoz obecní knihovny omezen, knihovna  bude otevřena pouze ve středu. 

Ordinace Po dobu letních prázdnin:  praktická lékařka pro děti a dorost MUDr. Eva Hošnová oznamuje změnu ordinačních hodina na dětském středisku ve Veverské Bítýšce:

V době letních prázdnin každý čtvrtek  / pouze pro akutní stavy/ ordinuji v Lelekovicích.

Dovolená na středisku ve Veverské Bítýšce  je od 27. - 31.července  a od 17. - 21.srpna. Po dobu dovolené bude zastupovat MUDr. Dirhanová  ve své ordinaci v Lelekovicích - návštěvu u lékaře vždy nejdříve konzultujte telefonicky na čísle 775 719 500.

Ordinační hodiny v Lelekovicích : pondělí 8,00-11,00, úterý 8,00-11,00 a čtvrtek 8,00-11,00.

Mimo dovolenou  ordinuji ve Veverské Bítýšce - na vyšetření je nutné se vždy telefonicky objednat na tel.č. 549 420 204. 

Přejeme  krásné a spokojené léto.  MUDr. Eva Hošnová + sestra  

ordinaceVe dnech 13. - 17. července:  nebude praktická lékařka MUDr. Vl.Štětková ordinovat z důvodu dovolené. Pouze naléhavé případy ošetří MUDr. Vildomcová po telef.domluvě: 549 420 230  


D-maso Ve dnech 25. července - 8. srpna  z důvodu celozávodní dovolené nebude pojízdná prodejna v naší obci prodávat.  Kinematograf Bratří Čadíků Ve dnech 30.července - 2. srpna ve 21,30 hod.:  bude Kinematograf bratří Čadíků  pořádat v Maršově Pod lipami  Filmové léto. Vstupné je dobrovolné a poputuje na Konto Bariéry. Promítat se bude: 
 
čtvrtek 30.7.: Hodinářův učeň
pátek 31.7.:  Na střeše
sobota 1.8.: Poslední aristokratka
neděle 2.8.: Afrikou na pionýru
 
Podrobněji na plakátu zde.

Memoriál L.PokornéhoV sobotu 1. srpna 2020 od 13,00 hod.:  se koná XXI.ročník memoriálu Ladislava Pokorného:
od 13,30 hod. I.zápas Lažánky-Hokejisté Vev.Bítýška
od 14,45 hod. II.zápas Deblín-Sk Mor.Knínice
od 16,15 hod. zápas o 3.místo
od 17,30 hod. Finále
Podrobněji na letáčku zde.  

DSO TišnovskoV termínu od 10. - 14. srpna: pořádá DSO Tišnovsko dětský příměstský tábor pro děti od 7 do 15 let s názvem "POZNEJ TIŠNOVSKO". Více k táboru na letáčku zde a přihláška zde.


D-maso Ve středu .....srpna (bude upřesněno) ve 12,45 hod.  bude řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat: čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.   
Bio odpad - svoz 2020Svoz BIO odpadu - hnědých popelnic:  (byl zahájen 6. dubna) bude probíhat každé pondělí až do 30. listopadu. 

Do BIO popelnic patří: např. listí, tráva, plevel, zbytky rostlin, zeminy z květináčů, dřevní štěpky z větví stromů či keřů, nakrácených větví, spadané ovoce, zelenina, čajové sáčky a kávová sedlina, skořápky od vajec apod. Nepatří sem: odpady mající živočišný původ tj. zbytky jídel, oleje, maso, mrtvá zvířata a dále např. papír, textil, plasty, sklo, kovy. 


prodejna potravinProdejna potravin Lažánky oznamuje změnu provozu prodejny o sobotách od 6,30 - 8,30 hod. a až do odvolání.


Orator Restaurace U Oratorů  nabízí dovážku obědů do domu. Obědy pro seniory budou za zvýhodněnou cenu. V případě zájmu o dovážku obědů nebo obědů s sebou kontaktujte v co nejkratší době  p. Průšovou tel.č. 606 856 154. Mennu s sebou...zde. 


ZŚ a MŠ LažánkyZŠ a MŠ Lažánky oznamuje  úřední hodiny v době mimořádných opatření : úterý 9,00 -11,00 hod.


Ordinace Praktická lékařka MUDr.Štětková  oznamuje: že ve dnech od 19.3.2020 je nadále v ordinaci omezena ordinační doba od 8,00 - 12,00 hod. Čekárna je v těchto dnech pro pacienty uzavřena...Podrobněji na letáčku zde.

Ordinace praktické lékařky MUDr. Vildomcové od 16.3.2020 je v nouzovém režimu. Kontaktujte se pouze telefonicky na čísle 549 420 230. Předpis léků a vystavení pracovní neschopnosti pro případ karantény jsou možné elektronicky na základě telefonické konzultace. Preventivní prohlídky a očkování se pozastavují. 

Odinace praktické lékařky pro děti a dorost MUDr. E. HošnovéOšetřuje jen aktuální stavy po telefonické konzultaci. Platí do odvolání: tel.č. 549420204 nebo mob.č. 602733174 (pouze akutní stavy mimo prac.dobu). https://www.mudrevahosnova.cz/.


FÚ jmk  INFORMACE FÚ:  k blížícímu startu závěrečné fáze EET.....najdete na letáčku zde.  

E.ON Upozornění E.on: Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) na potřebu ořezu, příp. odstranění dřevin najdete zde.   


KuřimDopravní omezení v Kuřimi: od pondělí 2. září 2019  budou probíhat úpravy dopravního omezení a zančení provozu v městě Kuřimi. Podrobněji na letáčku zde.  


volby do EP Volby do Evropského parlamentu: Výsledky voleb do Evropského parlamentu u nás v obci v Lažánkách najdete........ zde.


Obec LažánkyDŮLEŽITÉ UPOZORNŇENÍ: Vážení spoluobčané, 

již jste byli  informováni o záměru společnosti E-ON o kabelizaci části rozvodů NN v naší obci - hlavní průtah obcí od Maršova na Vev. Bítýšku, náves a ulice kolem hasičské zbrojnice a obchodu až po mateřskou školku. K realizaci by mělo dojít v průběhu příštího roku. Od jara až do podzimu letošního roku Vás budou proto kontaktovat pracovníci fy. ELQA, která zpracovává projekt, stavbu bude realizovat a projednávat navrhovaný způsob připojení vašich nemovitostí k novému rozvodu  NN v naší obci.  


Senior Sen DeblínSenior Sen Deblín: Pracovníci v přímé obslužné péči poskytují klientům terénní péči, pomáhají se základní péčí jako ?pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a poskytujeme základní sociální poradenství?. Zájem je především o dovoz obědů, který zatím vysoce převyšuje zájem o ostatní úkony služby. Svým uživatelům v případě zájmu a potřeby za poplatek zapůjčujeme i kompenzační pomůcky:  chodítko, invalidní vozíček, WC křeslo. Oblíbené je využívání nabízených společenských a kulturních akcí pořádaných Chráněným bydlením Deblín jako jsou např. koncerty, opékání špekáčků a různé výlety.

V případě zájmu, neváhejte rosím kontaktovat: Petra Bučková, vedoucí domu a služby, Senior Sen Deblín, Deblín 300, 664 75 Deblín, e-mail: seniorsen.info@seznam.czhttp://www.seniorsen.cz/, Tel.: 739 101 360   


historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky